1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Sanatçı Buluşması

Kartal´da Sanatçı Buluşması

Kartal´da Sanatçı Buluşması

           Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartallı sanatçılarla buluştu. Kartal Belediyesi yeni hizmet binası toplantı salonunda   verdiği kahvaltı da Kartallı şair ve sanatçılarla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Sanatçı ve  şairlerimiz bizim için değerlidir. Kartallı sanatçılarla bir araya gelmekten dolayı çok mutluyum” dedi.

 

          Kartallı şair ve sanatçılarla olan toplantıya Türkay Korkmaz, Funda Bahçeci, Ömer Lütfü Demircan, Yeter Şahin, Metin Cengiz,  Aliriza Gelirli, Hasan Uğur Taşçı, Dilruba Nuray Erenler, Deniz Güneş, Kubilay Kan, Murat Havan, Aydın Akkuş, Evrim Deniz,  Harika Menteş, Sevilay Özyürek, Raif Zor, Hüseyin Aslan, Hasan Seçkin, Elçin Köksoy ve Başkan Altınok Öz’ün kızı Zeynep Öz katıldı.

         Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantıda şair ve sanatçıların sorunlarını dinledi, öneri ve isteklerini not etti.  Karşılıklı fikir alışverişi içinde geçen kahvaltıda Kartallı sanatçı ve şairler Kartal’ın tarihi, kültürü hakkında sohbet edip, Başkan Altınok Öz’ün göreve gelmesinden sonra Kartal’da birçok şeyin değiştiğini belirterek teşekkür ettiler. Başkan Altınok Öz’ün  Kartal’a farklı bir bakış açısı getirdiğini ifade eden şair ve sanatçılar eskiden saat 8’den sonra Kartal’da dışarı çıkılmadığını,  ama artık gece 11-12’lere kadar Kartal’da gezebildiklerini, Kartal’da değişik dünya görüşlerine sahip bir atmosferin oluştuğuna  dikkat çektiler. Kentlilik bilincinin tüm renklerinin Kartal’da yeşerdiğini belirten sanatçılar, “Bizlerin burada olması  Başkanımız Altınok Öz’ün bizlere verdiği değerin göstergesidir, Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

        Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, “Değerli sanatçı ve şairlerle birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyum. Bunu geç  kalınmış bir buluşma olarak değerlendiriyorum. Sanata uzak değilim, aksine sanatın içindeyim.Kartal’da sanata kültüre desteğimiz  hep devam edecek. Kartal’ın sanatçılarına her zaman öncelik verdik. Neyzen Tevfik’in heykelini çok eleştirdiler ama benim  sanatçının eserini eleştirme hakkım yok. Bu heykeli Kartallı bir sanatçı yapmıştır. Benim için son derece güzeldir. O heykel sayesinde Neyzen, Kartal’da sempozyumu yapılan bir sanatçı haline gelmiştir. Bir takım eleştirmelere rağmen kültür ve sanattan, heykelden, Hamam Sokak’tan asla taviz vermeyeceğiz. Kartal’ın vizyonunu sizlere sunuyoruz, önümüzdeki dönem sıkıntı yaşamamak için  örgütlü olmalısınız. Bir şehrin kültür ve sanatta canlı olmasını hep savunduk.  Kartallı şair ve sanatçılarla her zaman işbirliğine hazırız” diye konuştu.

      Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, hayata geçirilen projeler ve üzerinde çalışan projeler hakkında bilgi vererek Kartal’da  bir çok yeniliğe imza attıklarını belirtti. Toplantı dolayısıyla mutlu olduğunu belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz , sanatçı ve şairlere teşekkür etti. Başkan Altınok Öz’ün bu güzel jestine Kartallı sanatçılarda teşekkür ederek, bu buluşmaların  tekrarlanması temennisiyle toplantı sona erdi.

HABERE YORUM KAT