1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Yemyeşil Parklar

Kartal´da Yemyeşil Parklar

Kartal´da Yemyeşil Parklar
          Kartal Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamlarını sürdürmeleri için  koları sıvadı.Bu amaçla Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri  tarafından ilçe genelinde çalışmalar başladı.
         Çalışma kapsamında, orta reflüj, bulvar, futbol sahaları ve parklarda çim serme planları  yer alıyor.
         Çalışmalara ilk olarak İlçe genelindeki parkların, orta refüj, bulvar ve futbol sahalarına, toprak dökülerek tesviyelenmesiyle başlandı. Daha sonra rulo çimler serillerek çalışmalara devam edildi. Kartal Belediyesi ekipleri, 2013 yılı içerisinde yeni yapılan  parklar, futbol sahaları, refüjler ve mevcut parklarda 30 bin metrekarelik çim serimi hedefliyor. Ayrıca Kartal genelinde bulunan parklarda peyzaj düzenlemeleri de yapılarak Kartallıların hizmetine sunuldu.
        Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz,  insanların nefes alabilecekleri yerlere ihtiyaçları olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Kartal’a daha çağdaş ve estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla gerekli peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapıyoruz. İnsanların nefes alabilecekleri, çocukların güvenli ortamlarda oynayabilecekleri alanlara ihtiyaç var. Cadde ve sokaklarımızda yeşillendirme çalışmaları  yaparak Kartal’ı görsel olarak da güzelleştirme gayreti içerisindeyiz. Yaşanabilir, modern görünümlü ve yeşil alanları bol bir kent oluşturmak  için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyüyen ve gelişen Kartal‘ı her yönden örnek gösterilecek bir yer yapabilmek için çalışmalarımız devam edecektir“ dedi. 
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT