1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kartalspor'lu Futbolculardan Maça Çıkmama Kararı

Kartalspor'lu Futbolculardan Maça Çıkmama Kararı

Kartalspor'lu Futbolculardan Maça Çıkmama Kararı

Kartalspor’un sezon boyunca yaşadığı tüm ekonomik yokluklara rağmen ortaya koyduğu başarılı futbol- play off şansını da beraberinde getirdi. Ancak sahada başarıya koşan takım ve teknik heyetin aksine yönetimler para bulma konusunda gereken başarıyı gösteremediler. Tam bu konuda Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün yönlendirmeleri ile Kartalspor’a gelir akışı başlamışken bugün yaşanan tatsız bir hadise kulübü play-off öncesi zor durumda bıraktı.

Haftalardır nakit para bekleyen Kartalsporlu futbolcular ve teknik heyet, kendilerine bugün önerilen yaklaşık bir milyon TL tutarında ki sıralı çekleri kabul etmeyerek nakit istediklerini belirttiler. Toplam alacakları bir milyon dört yüz elli bin TL olduğunu arada kalan dört yüz elli bin TL’lik kısmında play- off maçları sırasında kısım kısım nakit olarak ödenebileceğini belirten Başkan Murat Aygün bunun dışında bir çözüm olmadığını ısrarla vurguladı. Yönetimin göreve yeni geldiğini dört beş gün içinde beklendiği kadar nakit paranın zaten toplanamayacağını herkesin bilmesi gerektiğini söyleyen Aygün, futbolculara da bir konuşma yaparak “paranız ödenir, Hakkını ödenmez. Bugüne kadar verdiğiniz emek ve yokluklara rağmen ortaya koyduğunuz başarı taraftarlar ve Kartallılar tarafından taktir ile karşılanıyor. Ancak, son maçta sadece para için alacağınız olumsuz bir sonuç en başta sizlere zarar verecektir. Çıkın ve kendiniz için oynayın. Sizin emeğinizin hakkını ödememek gibi seçeneğimiz yok. Bunu bilin ve bu yönde karar verin” dedi.

Bazı futbolcuların bu durumdan ötürü rahatsızlıklarını ve tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaştıkları dikkatlerden kaçmadı. Ancak, sorumlu habercilik gereği Kartalspor’un oynayacağı son ve çok önemli karşılaşma öncesi o paylaşımları yayınlamıyoruz.

Kartalsporlu futbolcular, önümüzdeki hafta sonu oynanacak olan çok önemli müsabaka öncesinde zaten alamadıkları transfer taksitlerini bir kenara koyarak, alacaklarının öncelikli olarak ödenmesini istediler. Alacakları ödenmediği taktirde maça çıkmayacaklarını belirten Kartalsporlu futbolcuların haftalardır para alamadıkları ve başta Kartal esnafı olmak üzere herkese borçlu oldukları öğrenildi.

Kaynak : kent34

HABERE YORUM KAT