1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kasım ayı için borsa ligi şampiyonu Beşiktaş oldu

Kasım ayı için borsa ligi şampiyonu Beşiktaş oldu

Borsa İstanbul'da geçtiğimiz Kasım ayı içinde yatırımcısına en çok para kazandıran spor şirketi belli oldu. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ yüzde 68,2'lik yatırım ile en fazla kazandıran şirket unvanına sahip oldu.

Kasım ayı için borsa ligi şampiyonu Beşiktaş oldu

En çok kazandıran kulüp belli oldu. Kasım ayının şampiyonu Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ olarak belirlendi.

Beşiktaş, kasım ayında yüzde 68,2 ile yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu. Analistler, yeni yönetimin göreve başlamasının ardından yatırımcıların Beşiktaş hisselerine olan ilgisinin arttığını belirtti.

Geçen ay spor endeksi yüzde 22,9 değer kazandı.

Beşiktaş’ı yüzde 48,2 ile Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği takip etti. Trabzonspor’un Süper Lig’de aldığı başarılı sonuçlar hisse performansını olumlu etkiledi.

Söz konusu dönemde Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar’ın hisseleri yüzde 19,7, Fenerbahçe Futbol AŞ’nin hisseleri yüzde 0,12 değer kazandı.

Spor şirketlerinin bu yıl ocak – kasım dönemindeki performanslarına bakıldığında, Fenerbahçe, yüzde 130 ile yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi olarak kayıtlara geçti.

Söz konusu dönemde Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş’ın hisseleri yüzde 79,6, Galatasaray’ın hisseleri yüzde 51,6, Trabzonspor’un hisseleri yüzde 47,1 arttı.

EN FAZLA PİYASA DEĞERİNE FENERBAHÇE SAHİP

Fenerbahçe, Borsa İstanbul’da en fazla piyasa değerine sahip spor şirketi de oldu. Kasım ayını 1 milyar 575 milyon 761 bin 600 lira piyasa değeriyle tamamlayan Fenerbahçe’yi 1 milyar 15 milyon 200 bin lirayla Galatasaray, 698 milyon 400 bin lirayla Beşiktaş, 609 milyon lirayla Trabzonspor izledi. 

HABERE YORUM KAT