1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Katilin babası Yunan jetini Ege'ye gömen yüzbaşı
Katilin babası Yunan jetini Ege'ye gömen yüzbaşı

Katilin babası Yunan jetini Ege'ye gömen yüzbaşı

Öğretmen Fatma Kayıkçı ile birlikte 3 kişiyi öldüren katilin babası, Yunan jetini Ege'ye gömen Yüzbaşı İlhan Filiz..

2011"de Rus sevgilisini, 2013"te yakın arkadaşı Göktuğ Demirarslan ve Rus nişanlısını, 27 Mayıs"ta da İstanbul Tuzla"da Fatma Kayıkçı"yı öldüren seri katil Atalay Filiz her yerde aranıyor. Atalay Filiz, cinayetin ertesi günü 28 Mayıs’ta Kadıköy’de bir kafede tanıştığı iki kişi ile sohbet ederken yurt dışına kolay yoldan nasıl çıkabileceğini sormuş. 29 Mayıs Pazar da Esenler Otogarı’ndan Yunanistan’a giden otobüse binmiş. Şoför, “Keşan’da İpsala Sınır Kapısı’na 6 kilometre kala, ‘Gitmekten vazgeçtim’ deyip yol üstünde indi” diyor. Bu mevki Yunanistan’a kaçak geçişler için en çok kullanılan nokta. Atalay Filiz 2013"te işlediği cinayet sonrası yurt dışına kaçmış. 2014"te dönmüş ve "Furkan Altın" sahte kimliğiyle yaşamaya başlamış.

KİRA VE HARÇLIĞINI VERİYOR, FATURALARINI ÖDÜYORDU

Furkan Altın sahte ismini kullanan Atalay Filiz’i İstanbul Tuzla’da 2.5 yıldır çay bahçesinde çalıştığı Gani Kayıkçı ve eşi Fatma çok sevmiş. Evlerinin alt katındaki daireyi Atalay Filiz için tutmuş. Elektrik ve su parasını da ödemiş. Kayıkçı Ailesi “Çok sessizdi. Kızardık, ters bir şey söylemezdi. Zekası sınırlı görünüyordu. Zararsız sanıyorduk” diyor. Atalay Filiz, “Ailem bana ‘Bir iş beceremezsin’ derdi. Kendimi onlara ispatlamak için Ankara’daki evimi terk ettim” diyordu. Gece-gündüz gönüllü olarak izinsiz çalışıyordu. Çay bahçesinden ve evinden başka yere gitmiyordu. Çay bahçesine gece oturmaya gelen polislerle özellikle yakınlık kurmuştu. Onlara hep kendisi hizmet ediyordu.

EVDEKİ BAVULA KOYUYOR

Seri katil, çay bahçesinde çalıştığı Gani Kayıkçı’nın eşi Fatma Kayıkçı’yı 27 Mayıs’ta hiçbir neden yokken apartmanın koridorunda 8 bıçak darbesiyle öldürüyor. Cesedi önce çöp torbasına sonra evdeki tekerlekli büyük bavula katlayarak koyuyor ve atmak için yakındaki ağaçlık alana götürüyor.

SERİ KATİL CİNAYETİ ÖNCEDEN PLANLAMIŞ

Seri katil, Fatma Kayıkçı cinayetini önceden planlamış. Ev arkadaşının tatile gitmesini beklemiş. Cinayet günü komşuların kapılarını çalıp evde olup olmadıklarını kontrol etmiş. Kapıya çıkana da “Atılacak çöpünüz varsa atayım” demiş.

 

BABASI YUNAN JETİNİ EGE’YE GÖMEN YÜZBAŞI İLHAN FİLİZ

12 Haziran 1992’de Ege Denizi üzerinde devriye uçuşu yapan Yüzbaşı İlhan Filiz ve Üsteğmen Murat Yıldırım’ın pilotajındaki 2 Türk F-16 uçağı, kendilerini taciz eden 2 Yunan Mirage F-1C uçağı ile dalaşmış, Yunan F-1 uçaklarından birisi denize doğru dalış yaparak peşindeki Yüzbaşı İlhan Filiz’in komutasındaki uçağın denize çakılmasını sağlamaya çalışmış fakat kendisi manevrayı toparlayamayarak pilotumuzun gözü önünde denize çakılmış ve hayatını kaybetmişti.

EN SEVDİĞİ KİTAP SUÇ VE CEZA

Atalay Filiz’in, en sevdiği kitap Rus yazar Dostoyevski’nin ‘Suç ve Ceza’ romanıydı. Romanın kahramanı Raskolnikov, planlı cinayet işleyen, iyi eğitimli bir üniversite öğrencisi. Atalay Filiz, Galatasaray Lisesi’ni 3’üncülükle bitirmiş. Üniversite mezunu. 2 yabancı dil biliyor.

 

BULMACA MERAKLISI

Atalay Filiz’in bekar evindeki masasında tüm gazetelerin bulmaca ekleri var. İş dışında evden hiç çıkmayan seri katil sürekli bulmaca çözüyordu. Seri katil aynı çay bahçesinde çalışan bir gençle birlikte aynı evi paylaşıyordu. Cinayet sırasında o genç memleketindeydi. Ev arkadaşı seri katil için “Kendi halinde, utangaç, saf, sessiz ve zararsız biriydi” diyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.