1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kavakpınar´dan Tek Araçla Kadıköy’e

Kavakpınar´dan Tek Araçla Kadıköy’e

Kavakpınar´dan Tek Araçla Kadıköy’e

        Kavakpınarlıların tek araçla Kadıköy’e ulaşımını sağlayacak Kavakpınar-Kadıköy İETT hattı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın da katıldığı açılış töreni ile hizmete girdi.

         Kavakpınarlıların tek araçla Kadıköy’e ulaşımını sağlayacak Kavakpınar-Kadıköy İETT hattı, açılış töreni ile hizmete girdi. Abdi İpekçi Caddesi'nde gerçekleştirilen açılış törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Belediye Başkanı Kenan Şahin, İETT  Müdür Yardımcısı Mümin Kahveci ve çok sayıda mahalleli katıldı. Mehter takımının gösterisiyle başlayan  açılış töreninde konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, 56 bin nüfusu ile Pendik’in en büyük mahallesi olan Kavakpınar Mahallesi’nin isteğine cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gösterdiği hassasiyet ile artık Kavakpınarlılar Kadıköy’e tek hatla ulaşımının kolay olacağını ifade etti.


           133 A hattı ile de Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne ulaşım kolay olacak

          Konuşmasına devam eden Şahin; “Bugün burada 2  önemli hattın açılışını yapıyoruz. Bunlardan ilki 17 K hattı ile Kadıköy’e tek araçla ulaşımı sağlıyoruz. Açılışını yaptığımız diğer hat, 133 A hattı ile de Ahmet  Yesevi, Orhangazi, Fatih, Esenyalı, Güzelyalı ve Kavakpunarlıların Türkiye’nin en büyük hastanesi Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşım çok kolay ve hızlı olacak.” dedi. Devlet Bakanı ve başmüzakereci Egemen Bağış da töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında Kavakpınar’ı  İstanbul’un dört bir yakasına bağlayacak olan açılışta Kavakpınarlılarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HABERE YORUM KAT