1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayanın 4.Sırası Bakanlığın İşaretimi?

Kayanın 4.Sırası Bakanlığın İşaretimi?

Kayanın 4.Sırası Bakanlığın İşaretimi?

12 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde bölgemizden çeşitli siyasi partilere aday adayı olan adayların çoğunun  beklentileri boşa çıktı. Erol Kaya İdris Güllüce ve Dursun Ali Torlak ‘ın dışındakilerin seçilme şansının çok zor olduğu sıralardan aday gösterildiler.

Ak Parti 1. bölgeden aday adayı olan Erol Kaya büyük bir başarı göstererek, Başbakan Erdoğan’ın 1. Sıradan aday olduğu listeye 4. Sıradan girmeyi başarark , bölgemizi  temsil etme başarısını göstedi. Ayrıca, Üsküdar da oturan ,eski Tuzla Belediye Başkanı ve millet vekili İdris Güllüce de listeye 1. bölgeden 3. sıraya dan girerek yeniden seçilmeyi garantiledi. Ve yine , eski Tuzla Belediye Başkan yardımcısı  Derviş Yücel 1. Bölgeden 24 sıradan listeye girmeyi başardı.

Erol Kaya’nın Ak parti istanbul 1. Bölge dan Başbakanın liste başı olduğu listeden 4 . sıraya girmeyi başarması ,seçimlerden sonra kurulacak olası bir Ak Parti hükümetinde Bakan olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Ak parti 1.bölgeden aday adayı olan, star gazetesi yazarı Ekrem Okutan , eski Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci ,Kartal eski Belediye Başkanı Arif Dağlar, Maltepe eski Belediye Başkanı  Fikri Köse listeye dahi giremediler.

CHP den ise eski Tuzla ilçe Başkanı Hasan Uzun Yayla 16. sıradan girerken aday  adayı olan Mehmet Salih Usta ,eski millet vekili Alikemal Kumkumoğlu da listeye giremediler,

MHP den eski milletvekilİ Durmuş Ali Torlak 1 .bölge 3. sıradan yeniden listeye girmeyi başarırken ,Umut Arıkan 16. Sıradan Şenol Yöndemir ise 24. sıradan girdiler. Diğer  aday adayı olan Pendik eski ilçe Başkanı  Mustafa Çakıroğlu,Maltepe ilçe Başkanlığından istifa edip aday olan Dursun Çolak  listeye dahi giremediler.

HABERE YORUM KAT