Kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi, helallik istedi: "Karşılıklı yanlış anladık"

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın okulları ziyaret kapsamında bir öğretmenin "hoş geldiniz" diyerek el uzatması sonucu "haddini bil" demesi ülke gündemine oturmuştu. O kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden bugün özür dileyerek helallik istedi. Olayın yanlış anlaşılma sonucu gerçekleştiğini belirten Kaymakam, "karşılıklı yanlış anlaşılma durumu oldu." ifadelerini kullandı.

Kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi, helallik istedi: "Karşılıklı yanlış anladık"

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın okulları ziyaret kapsamında bir öğretmenin "hoş geldiniz" diyerek el uzatması sonucu "haddini bil" demesi ülke gündemine oturmuştu. Olaya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "esefle kınıyorum" açıklamasında bulunup, kaymakam hakkında soruşturma başlatıldığını bildirmişti. Bunun ardından İl Milli Eğitim Müdürü de olayın yaşandığı okula ziyaret gerçekleştirip öğretmenlere çiçek takdim etmiş ve devletin her daim eğitimcinin arkasında olduğunu beyan etmişti. Tüm bunların ardından bir adımda olayın ana karakteri olan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'dan geldi. Söz konusu kaymakam, sınıftan kovduğu öğretmene çiçek takdim edip, özür diledi, helallik istedi.

Kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi, helallik istedi: Karşılıklı yanlış anladık

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştirdi. Bir önceki gün, sınıfları ziyaret ettiği esnada öğretmenin "hoş geldiniz" diyerek elini uzatmasının ardından, Kaymakam  “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” demişti. Bu olayın ardından sosyal medya ve basında kaymakama tepkiler çığ gibi büyüdü. Milli Eğitim Bakanı Özer ise, canlı yayında kaymakam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. 

Kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi, helallik istedi: Karşılıklı yanlış anladık

ÖZÜR DİLEDİ, HELALLİK İSTEDİ

Kemalpaşa Kaymakamı bugün sınıftan kovduğu öğretmenin yanına gidip eğitimciden özür dileyerek helallik istedi. Kovduğu öğretmene çiçek takdim eden kaymakam, "29 Eylül 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim." dedi.

Kaymakam sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi, helallik istedi: Karşılıklı yanlış anladık

"YANLIŞ ANLAŞILMA"

Öğretmenden helallik isteyip teşekkür eden kaymakam "Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz." ifadelerini kullandı.

1
4
0
0
0
0
4
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
3 Yorum