Kaymakamın kovduğu öğretmene, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gülümseten jest!

Dün basında ve sosyal medyada tepki çeken Artvin'de kaymakamın öğretmene sarf ettiği sözler üzerine, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in ardından bir harekette Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Kaymakam tarafından sözlü şiddete maruz kalan öğretmene Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Acar çiçek götürdü.

Kaymakamın kovduğu öğretmene, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gülümseten jest!

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, kentte gerçekleştirilen okulları ziyaret programı kapsamında Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette sınıfta bulunan öğretmene yaptığı "haddini bil" tepkisi, basında ve sosyal medyada tepkilere yol açtı. Durumun ardından harekete geçen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kaymakam Mehmet Faruk Saygın için gerekli soruşturma başlatıldığını söylerken, bir diğer harekette Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Acar'dan geldi.

Kaymakamın kovduğu öğretmene, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gülümseten jest!

"ÖĞRETMENLERİN İNCİTİLMESİNE DEVLETİMİZ ASLA MÜSAADE ETMEZ"

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Acar, utanç olayının yaşandığı Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Burada öğretmenlerle bir araya gelip sohbet eden Acar, devletin tüm birimlerinin öğretmenin ve eğitimcilerin yanında olduğuna dikkat çekti. Acar, “Tarihsel süreç içerisinde öğretmenlerimiz toplumun yapı taşları olmuş ve toplumumuzun geleceğini şekillendirirken en önemli mesleklerden birini icra etmişlerdir. Bu kutsal görevi yapan tüm öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir. Onların incitilmesine devletimiz asla müsaade etmez” ifadelerini kullandı.

Kaymakamın kovduğu öğretmene, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gülümseten jest!

ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Öğretmeni öğrencileri yanında sınıftan kovan kaymakam hakkında gerekli çalışmaların başlatıldığını belirten Acar, başta olayı yaşayan öğretmen olmak üzere lise bünyesinde görevli olan tüm eğitimcilere çiçek takdim ederek, "Okul ve sınıflarımız, öğrencilerimizi öğretmenlerimizin şefkatli kollarına emanet ettiğimiz güvenli yaşam alanlarıdır. Göstermiş oldukları bu özveri ve gayretlerini görüyoruz ve onların başımızın tacı olduklarını bilmelerini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

1
2
4
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
1 Yorum