1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kaynarca’da bir mahalle daha göl suyu ile buluşuyor

Kaynarca’da bir mahalle daha göl suyu ile buluşuyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 16 ilçede devam eden altyapı çalışmaları kapsamında Kaynarca'ya bağlı Güven Mahallesinde...

Kaynarca’da bir mahalle daha göl suyu ile buluşuyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 16 ilçede devam eden altyapı çalışmaları kapsamında Kaynarca'ya bağlı Güven Mahallesinde 3 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa ederek, bölgeye Sapanca Gölü suyunu ulaştırıyor.

SASKİ, şehrin tüm mahallelerine daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Altyapı çalışmaları kapsamında Sapanca Gölü'nün suyunu Kaynarca Güven Mahallesine ulaştırmak amacıyla bölgedeki eski ve işlevini yitirmiş hatlar yenilenerek, 3 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa ediliyor. İçmesuyu anlamında uzun yıllar sorun yaşadıklarını dile getiren Güven Mahallesi Muhtarı Davut Kanur, mahallenin tüm hatlarının yenilenerek Sapanca Gölü'nün suyunu mahalleye ulaştıracak 3 kilometrelik yeni hat için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'e teşekkür etti.

Güven Mahallesi Muhtarı Davut Kanur, "SASKİ'nin mahallemizdeki içmesuyu çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. 3 kilometrelik yeni hat inşa ediliyor. Daha öncesinde zaman zaman yetersizlik problemi yaşıyorduk, bölgedeki kaynaklar yeterli gelmiyordu. Özellikle su kalitesi açısından büyük sıkıntılar yaşadık. SASKİ'nin bu yeni çalışmasıyla tüm sorunlarımız tarihe karışacak. Hem yenilenen şebeke hem de inşa edilen yeni 3 kilometrelik hat ile artık musluklarımıza Sapanca Gölü'nden temin edilerek, SASKİ tesislerinde arıtılan daha sağlıklı içmesuyu ulaşacak. Şehrin bir ucundaki Kaynarca Güven Mahallesinde yaşayanlar artık Sapanca Gölü suyunu içecek. Bu çalışmada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'e ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynarca’da bir mahalle daha göl suyu ile buluşuyor

Kaynarca’da bir mahalle daha göl suyu ile buluşuyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.