1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynarca’da “Bonzai HAYIR!” Yürüyüşü

Kaynarca’da “Bonzai HAYIR!” Yürüyüşü

Kaynarca gençliği geçtiğimiz hafta Tuzla’da ”bonzai” adlı uyuşturucuyu içtikten sonra hayatını kaybeden 13 yaşındaki Batuhan için yürüdüler.

Kaynarca’da “Bonzai HAYIR!” Yürüyüşü

Kaynarca gençliği geçtiğimiz hafta Tuzla’da ”bonzai” adlı uyuşturucuyu içtikten sonra hayatını kaybeden 13 yaşındaki Batuhan için yürüdüler.

Aydınlı yolu üzerinde toplanan öğrenciler ve gençler, Marmara Caddesinde bulunan semt karakolu olan Şehit Yüksel Taşpınar Polis merkezi önüne kadar sloganlar eşliğinde yürümeye başladılar. Gençler yolda çeşitli sloganlar atarak Kaynarca D-100 E-5 bağlantı yolunu trafiğe kapatarak “ Bonzai Hayır” dediler. Daha sonra Karakolun önüne gelen geçler burada sloganlar atarak polislere seslendi “kaynarcada satıcı istenmiyoruz, emniyet uyuma gençliğine sahip çık.” Dediler.

“KİMSENİN BU BATAKLIĞA DÜŞMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Genç grup yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti “Son zamanlarda üzülerek görüyoruz ki uyuşturucu madde bağımlılığı kazanan genç arkadaşlarımızın sayısı artmaktadır. özelikle uyuşturucu madde olan” bonzai” ile genç kardeşlerimizin ölümle sonuçlanan hazin sonlarını haberlerden seyrediyoruz. Daha çok kısa bir süre önce hemen yanı başımızda Tuzla’da 13 yaşında bir arkadaşımızın öldüğüne şahit olduk maalesef bu kötü alışkanlığa Pendik ilçemizde de arkadaşlarımızın bulaştığı ara sokaklarda satışlarının yapıldığını görüyoruz. Biz Pendik kaynarca gençleri olarak ilçemizde bu bataklığa kimsenin düşmesini istemiyor ve uyuşturucudan kimsenin ölmesini istemiyoruz. Bunun için bütün yetkililere buradan sesleniyoruz “ne olursunuz bu gençliğe sahip çıkın diyoruz” dediler...

Protesto yürüyüşünü düzenleyen genç grup bu işin peşini bırakmayacaklarını haykırarak, olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber & Video : Yusuf Saray

HABERE YORUM KAT