1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kayseri Lisesi mezunları bir araya geldi

Kayseri Lisesi mezunları bir araya geldi

Tarihi Kayseri Lisesi binası bahçesinde gerçekleştirilen buluşma etkinliği mehter marşının konseri ile başladı.

Kayseri Lisesi mezunları bir araya geldi

Kayseri Lisesi 124. yıl Geleneksel Buluşması gerçekleştirildi.

Tarihi Kayseri Lisesi binası bahçesinde gerçekleştirilen buluşma etkinliği mehter marşının konseri ile başladı. İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı.

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder, geleneksel buluşmaların dördüncüsünü düzenlediklerini belirtti. Geleneğin devamının sağlanmasını sağlayanlara teşekkür eden Başkan Fevzi Önder, kurumun kalıcı olabilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Savruk ise, menfaatten uzak olan lise arkadaşlıklarının insanların hayatlarında önemli bir yer tuttuğunu dile getirdi. Savruk, "Bu duyguyu insan ancak ailesine karşı duyabilir. Bu yüzdendir ki lise arkadaşlığı sağlamdır, gerçektir, menfaat en son plandadır. Bizlere seneler sonra bu duyguları yaşatan arkadaşlarımızla konuşma, görüşme imkanı veren bu ortamı sağlayan Taş Mektep Derneği yöneticilerine her zaman ki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi bu okul öğrencileri içerisinde 3 cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Sayılamayacak kadar fazla ülkemize ilim adamları, sanatçı, siyasi, bürokrat, devlet adamı hatta genel kurmay başkanı yetiştirmiştir. Gerçekten de şanlı bir tarihe sahip olan okulumuzun mezunların da kendine yakışır bir derneği olması gerekir. Bu Dernek, Kayseri Lisesi Mezunlarının birbirine ulaştırmasını kolaylaştırmalı hem de hala faaliyet gösteren lisemize ve öğrencilerimize hizmet etmeyi amaç edinmelidir. Bundan sonra da aynı amaçlarla faaliyetlerine devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ikramlar dağıtıldı.

Kayseri Lisesi mezunları bir araya geldi

Kayseri Lisesi mezunları bir araya geldi

HABERE YORUM KAT