1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kayseri Ticaret Odası kadın girişimcilere Business Card dağıttı

Kayseri Ticaret Odası kadın girişimcilere Business Card dağıttı

Kayseri Ticaret Odası, Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) üyelerine Business Card dağıtımı yaptı.

Kayseri Ticaret Odası kadın girişimcilere Business Card dağıttı

Kayseri Ticaret Odası, Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) üyelerine Business Card dağıtımı yaptı. Kart tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Türkiye'deki odalar içerisinde kadın girişimcilerimize bütçe ayıran ilk ve tek odayız" dedi.

Kentte bir restoranda gerçekleştirilen kart dağıtım toplantısına Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan KGK Başkanı Merve Sarıoğlu, Kayseri Ticaret Odası yönetimine, kadın girişimcilere sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür etti.

Oda olarak, kadınların iş dünyasında yer almaları için gerekli faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz da, "Yönetime geldikten sonra, kadınlarımızı ön plana çıkarmak, kendi işlerini kendilerinin yapmasını sağlamak ve girişimci olmaları konusunda elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Hükumetimizin de verdiği destekleri sizlere aktarma konusunda gayret gösterdik" diye konuştu.

Türkiye'deki odalar içerisinde kadın girişimcilerimize bütçe ayıran ilk ve tek oda olduklarına dikkat çeken Başkan Hiçyılmaz, "Kayseri Ticaret Odası olarak kadın girişimcilerimizin daha başarılı olması ve iş hayatında daha çok yer almalarını arzu ediyoruz ve yönetim olarak da zaten başından beri bu desteğimizi vermeye çalışıyoruz. Bir ülke ne kadar çok sayıda girişimcisi varsa, o kadar zengin demektir. Girişimcilerimizin içinde sadece erkekler değil, kadınlarımızın da olması gerektiğini düşünüyoruz. Nüfus olarak da yarı yarıyayız. Dolayısıyla kadınlarımızın da iş dünyasında olmaları gerekir. Türkiye'de iş dünyasının, kadın erkek fark etmeksizin, kadınların da kendi işlerinde istihdam noktasında bir gayret var. Ancak böyle olunca hedeflerimize varacağız. Çünkü sadece ekonomik manada değil, sosyal manada da gelişmemizin yegane unsuru kadınlarımızın başarılı olmalarıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT