Kazada ölen hastane personelinin organları umut oldu

Amasya'da geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen hastane çalışanının organları nakil bekleyen hastalara...

Kazada ölen hastane personelinin organları umut oldu

Amasya'da geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen hastane çalışanının organları nakil bekleyen hastalara umut oldu.

Bir hafta önce kullandığı otomobilin önce yol kenarındaki ağaca, sonra da polis otosuna çarpması sonucu ağır yaralanan Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem Servisinde görevli Ömer Salih Şahin (36), çalıştığı hastanede tedavi altına alındı. Şahin'in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi tarafından organları bağışlandı. Amasya İl Sağlık Müdürlüğünün durumu bildirmesi üzerine Erzurum'dan gelen ekip, bağışlanan organları alarak Erzurum ve Samsun'da nakil bekleyen hastalara ulaştırmak üzere yola çıktı.

Personellerine Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı dileyen Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mürsel Kahveci, "Karaciğeri, iki böbreği ve korneası insanlara umut oldu" dedi.

KAYNAK:

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar