1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kedi yavrularına akılalmaz işkence!

Kedi yavrularına akılalmaz işkence!

İzmir'de bir sitede bazı hayvanseverler tarafından beslenen Prenses adlı kedinin 5 gün önce dünyaya getirdiği 5 küçük yavrusu bazı kişiler tarafından katledildi. Başları ve patileri kesilen kedi yavruları site sakinleri tarafından gömülürken savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Kedi yavrularına akılalmaz işkence!

Ankara'da 13 köpeğin zehirli et verilerek öldürülmesinin ardından çok bir zaman geçmeden hayvan işkencesine bir yenisi daha eklendi. Bu defa yer İzmir.

BAŞLARINI VE PATİLERİNİ KESMİŞLER

İzmir Menemen'deki Ulukent sitesinin sakinlerinin besleyip, 'Prenses' adını verdiği kedi, 5 gün önce 5 yavru doğurdu. Bazı site sakinlerinin, beslenmelerine karşı çıkması üzerine hayvanseverler de yavru kedilere kapalı bisiklet garajında bakmaya başladı. Yavruları beslemek için dün akşam bisiklet garajına giren site sakinleri, başları ile patileri kesilmiş kedilerin ölüsüyle karşılaştı.Telef edilen kedilerin garajın önündeki bahçeye atıldığı görüldü. Büyük üzüntü ve şok yaşayan hayvansever site sakinleri, 5 günlük kedileri toprağa gömdü. Hayvanseverler, belediye ve polise gidip, şikayetçi oldu. Bazı site sakinleri de savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"RESMEN İŞKENCE YAPMIŞLAR"

Bakımını yaptığı kedileri besleyen Müge Kübra Adıbeş (26), "Anne kedinin bakımını yapıyorduk. Geçen hafta sonu da sitemizin kedisi, 5 yavru doğurdu. Kimi site sakinleri buna karşı çıksa da biz gizli gizli onların bakımını yapmayı sürdürdük. En azından dışarıda yaşamayı öğrenecek kadar büyümelerini bekleyecektik. Ancak bir sabah annem kedileri beslemek için yanlarına gittiğinde parçalanmış ölülerini buldu. Öldürmekle kalmamışlar resmen işkence yapmışlar. Kafalarını ve patilerini kesecek kadar ne yaptı bu masum yavrular onlara? Biz olayın sorumlularının bulunmamasını ve cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak:Ajanslar

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT