1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kemiklidere'de Değişim

Kemiklidere'de Değişim

Kurtköy’den geçen Kemiklidere 3. Yan kolda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi tarafından başlatılan ıslah çalışmaları büyük bir hızla ilerliyor.

Kemiklidere'de Değişim

Kurtköy’den geçen  Kemiklidere 3.  Yan  kolda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi tarafından başlatılan  ıslah çalışmaları büyük bir hızla ilerliyor.  1.600 metre uzunluğundaki derenin  her iki kenarına yol yapılarak  Kurtköy ve Çamlık mahallelerinin ulaşım ağı da genişleyecek.   

Pendik’te daha sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla dere ıslah çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesinin ortak çalışmaları ile Kemiklidere 3. Yan kolda ıslah çalışması ile hem sel riski azaltılacak, hem de çevre kirliliği ortadan kalkarak iç açıcı bir görüntü kazandırılacak. Kurtköy Mahallesi içinden geçen 1,600 metre uzunluğundaki dere, İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri (İSKİ) tarafından  7,5 metreye genişletiliyor.  

Her iki kenarına yol yapılacak 

Dere ıslah çalışmaları kapsamında Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından yol da yapılacak. Dereye paralel olacak yol ile Çamlık ve Kurtköy Mahallelerinin Ankara Caddesi ve Selimiye Caddesi’ne bağlantıları sağlanacak. Derenin her iki tarafından 6’şar metre genişliğinde iki yol geçecek.  Çalışmalar tamamlandığında Pendik sağlıklı bir çevre ve yeni bir ulaşım ağı kazanacak.

HABERE YORUM KAT