1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Kerimcan Durmaz hakim karşısında

Kerimcan Durmaz hakim karşısında

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, şarkıcı Arto'yu 'Sarallar suç örgütüne şikayet ettiği' iddiasıyla yargılandığı davada hakim karşısına çıkmak üzere İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Peki Kerimcan Durmaz mahkeme olayı nedir? Neden mahkemeye getirildi? Sarallar Suç Örgütü kimdir? Detaylar haberimizde..

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, şarkıcı Arto'yu 'Sarallar suç örgütüne şikayet ettiği' iddiasıyla yargılandığı davada hakim karşısına çıkmak üzere İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Kerimcan Durmaz hakim karşısında

İrtibatının bulunduğu kaydedildi

İddianamede, Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya paylaşımları ile tanındığı, özellikle örgüt lideri Savaş Sarmusak ile tanışıklığının ve telefon irtibatlarının bulunduğu kaydedildi.

"Olmaz koçum, kim ne sıkıntı yapacak ona"

Şüpheli Kerimcan Durmaz'ın suç örgütünün uygun görüp onayladığı yerlerde sahne aldığı, örgüt lideri şüpheli Savaş Sarmusak'ın iletişimin tespiti tutanaklarına yansıyan bir görüşmesinde "Olmaz koçum, kim ne sıkıntı yapacak ona" şeklinde sözler sarf etmesinden şüpheli Kerimcan Durmaz'ın suç örgütünün koruması altında bulunduğunun değerlendirildiği kaydedildi.

Kamuoyunda 'Arto' ismi ile bilinen mağdur Harutyun Dalga'nın bir kısım sosyal medya araçlarından yaptığı kendisi ile ilgili paylaşımlardan rahatsızlık duyan Kerimcan Durmaz'ın örgütten kendisi hakkında paylaşımlar yapmasının engellenmesini istediği ifade edildi.

İstanbul Adalet Sarayı'na geldi

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, 'Arto' olarak bilinen şarkıcı Harutyun Dalga'yı kendisine yönelik sözlerinden dolayı 'Sarallar' suç örgütüne şikayet ettiği iddiasıyla yargılandığı davada hakim karşısına çıkmak üzere İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

SARALLAR SUÇ ÖRGÜTÜ NEDİR? KİMDİR?

Sarallar,Türkiye’nin en büyük suç örgütlerinden biridir. Hüseyin Saral, Grubu’nun eski lideridir. Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya geldi. Karadeniz’den çıkan en büyük mafya babalarından birisidir. Yeraltı dünyasında ‘Hüseyin Ağa’ olarak ta  bilinmektedir.

Oğlu : Hüseyin Mert Saral

1990’lı yıllarda Türk ve Romen emniyet güçlerinin ortaklaşa hareket ettiği ‘Meriç Operasyonu’ ile Bükreş’te yakalanması, kamuoyu tarafından tanınmasını sağlamıştır.

2001 yılının Ekim ayında petrol kaçakçılığı yaptığı tespit edilen Saral, yakalama kararı çıkmasının hemen ardından yurt dışına kaçmış  kısa sürede ‘Balina Operasyonu’ kapsamında Türkiye’ye iade edilmiştir.

Türkiye’deki en kanlı çatışmaları Sedat Şahin ve Hüseyin Saral arasında yaşanmıştır. 2000’li yılların ortalarında düzenlenen çeşitli operasyonlarda  5.000 kişiyi gözaltına aldı. Söz konusu 5.000 kişi arasında Asker, Polis, Bürokrat ve İşadamı olmak üzere birçok önemli ismin olduğu gazetelere yansıdı. Bu süreç içerisinde kısa  süre tutuklu kalan Saral sonrasında serbest bırakılmıştır.

Emniyetin 2002 yılından sonra düzenlenen yaklaşık 100 operasyonda 1.230 tabanca, 45 uzun namlulu silah, 20 el bombası ve 1.255 dinamit lokumu ele geçirilmiştir.

Sarallar suç örgütü dosyası kabarıktır.

Akaryakıt kaçakçılığı, Silahlı soygun, Suç örgütü kurmak, Adam kaçırma, Ruhsatsız silah kullanımı, Şantaj yapma

Yeraltı dünyasının en önemli isimlerinden olan Saral, 2005 yılında İtalya’da sokak ortasında Sedat Şahin adamları tarafından öldürülmüştür. Cinayetin ardından Sarallar,intikam için;  2014 Aralık ayında, Sedat Şahin’in öz kardeşi Vedat Şahin ve adamı Ferdi Topal Nişantaşı’nda öldürülmüştür. 

Teknik ve fiziki takibe başlayan polis, Saral Grubu’nun önemli ismi Yakup Kenan Saral ismine ulaşmış, olayla ilgili mahkemeye sevk edilen 7 kişiden 5’i ”Tasarlayarak 2 kişiyi öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. 

 

 

HABERE YORUM KAT