1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kılıç “Seçimi Çok Rahat Aldık”

Kılıç “Seçimi Çok Rahat Aldık”

Kılıç “Seçimi Çok Rahat Aldık”

Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Turgay Kılıç bu sabah düzenlemiş olduğu kahvaltı programında yerel basınla bir araya gelerek 30 mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

Kahvaltı programının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve yerel seçimlere değinen Kılıç muhalefetti eleştirerek Türkiye’deki muhalefetin gerçekten iyi bir muhalefet olmadığını söyledi.

Kılıç kendisine göre muhalefetin tanımını ise şu şekilde yaptı “ Bence muhalefet montajla şantajla karalama kampanyası ile değil de, ülkemize nasıl daha iyi hizmetler yapalabilir, nasıl daha iyi projeler üretebiliriz tartışmasını yapsak daha iyi olmazmıydı" dedi. Kılıç daha sonra, bizim tek bir amacımız var oda bu ülkeye daha çok nasıl hizmet ederiz dedi...

“Pendik’te (EVET) Kaşeleri Hırstan Dolayı ters vurulup Kırıldı”

30 Mart yerel seçimleri sonrası ilk kez basınla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapan Pendik İlçe Başkanı Kılıç, Pendik’te bir çok okulda insanların kaşelerin üstünde evet yazılı tarafı mühürlü taraf sanıp kaşeleri ters vurduklarından dolayı kaşelerin kırıldığını parçaladığını, evet mührün basdığını zanneden seçmenlerin aslında boş mühürsüz pusulayı zarfa koyduğunu ve bundan dolayıda bir çok oyun boşa gittiğini duyduklarını belirtti… Daha sonra Yüksek Seçim Kurulunu eleştiren ilçe başkanı geçersiz oyların yaşanmasında başlıca sebeplerinden biride muhtarlık zarflarının ve belediye zarflarının birbirine çok benzemesini dile getirdi. “ Neredeyse kendisinin bile karıştırdığını söyleyen Kılıç ”Sandık görevlileri hatta sandık başkanları bile bazen istemeden halkı yanlış yönlendirerek geçersiz oy kullanmasını sağladı. Lakin şükürler olsun ki anlımızın akıyla, tüm olumsuzluklara rağmen 90 bin oy farkı ile kazandık dedi.

Kılıç ;Hatırlarsanız Muhtarlık zarfları mor, Belediye Zarflarını mavi renkte zarfa kullanmıştık… dedi

“Seçimi çok rahat aldık”

Pendik seçimi değerlendirmeye devam eden Kılıç, seçimi çok rahat aldıklarını belirten

Kılıç, kavgasız gürültüsüz kazasız belasız bir seçimi daha teşkilat olarak geride bıraktıklarını söyledi.

Ayrıca pendik 'te ki seçimlerin kavgasız gürültüsüz seviyeli bir ortamda gerçekleşmesinden dolayı emeği geçen herkese başta Pendik kaymakamı, polis teşkilatına, Ak parti teşkilatına, diğer siyasi partilere ve son olarak basın mensuplarına teşekkür etti.

“Milletimiz En doğru Kararı Verecektir.”

Kılıç basın mensuplarının sorularını da yanıtlarken önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adayı kimin olacağı konusunda soru soruldu . Kılıç ise “ Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın gönlünden geçtiğini belirterek şu açıklamayı yaptı gündemi takip ediyorsanız başkanımız aslında tarif etti, bu özetleyecek olursak anayasa mahkemesinin verdiği yetkileri sonuna kadar kullanabilecek, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek , protokolde oturup sadece “merhaba” demeyecek koşacak terleyecek birisinin oraya geçmesi gerektiğini söylemişti. diyerek cevaplandırdı.

"Hiçbir Zaman Aday Olmadım! Aday Gösterildim!"

Basın mensuplarından önümüzdeki dönemde tekrar aday olucakmısınız sorusuna Kılıç şu sözleri kaydetti" Bu zamana kadar Ben hiçbir zaman aday olmadım. Her zaman aday gösterildim, fakat bu makamlar hepiniz biliyorsunuz geçici o yüzden bişey söylmek doğru olmaz, diyerek cevaplandırdı. İlçe başkanına sorulan sorular arasında 30 mart yerel seçimlerinde bazı ilçelerde adaylıktan dolayı ilçe yönetimindeki eksikliklerden dalayı bazı ilçeler yeniden yapılanma sebebiyle yönetim değişikliği yapıldı acaba Pendik'te de yönetimde bir değişiklik olacakmı sorusuna ise "İl başkanımız diğer ilçelerde olduğu gibi benide aradı yönetimin değiştirilmesi ve yenilenmesi ile ilgili fikrimi sordu. Bende bu soruya karşılık kendisine yönetimdeki tüm arkadaşlarımdan memnun olduğumu, hepsinin çok başarılı olduğunu; seçimleri büyük bir farkla kazanmış yönetimde böyle bir değişikliğe gitmenin doğru olmayacağını söyledim.dedi

"Art niyetli eleştirelere bakmıyoruz. İşimize bakıyoruz"

Son olarak yine bir başka basın mensubunun neden her zaman basının karşısına tek başınıza çıkıyorsunuz sorusuna ise net bir tavırla cevap veren Kılıç, bizim yönetim olarak bir sıkıntımız yok uyum içinde çalışıyoruz arkadaşlarımızın söyleceklerini ben size söylüyorum, söylediklerimden farklı birşey söylemeyecekleri için sizinle de daha samimi bir ortam oluşsun diye karşınıza tek çıktım. Bu tip dedikoduları üretenler beni ve yönetimimi yıpratmaya çalışan siyasi çıkarı ve beklentileri karşılanmayan art niyetli kişilerdir. Bu kişiler, hiç bir seçimi kaybetmemiş bir ilçe başkanını nasıl eleştiririz nasıl karalayabiliriz hesabı yapanlardır. Eğer bu kişileri toplayacak olursanız bin kişiyi geçmez bu tip art niyetli eleştilere biz bakmıyoruz biz işimize bakıyoruz dedi.

Son olarak yerel basının sorunları hakkında konuşan kılıç bununla ilgili bakanlıklarla görüşüyoruz umarım en kısa zamanda yerel basın mensuplarımız için güzel haberler meclisten çıkacaktır dedi.

Program toplu resim törenin ardından son buldu.

Haber: Yusuf SARAY

Bölge Gündem Gazetesi

IMG_0613   IMG_0620

IMG_0641   IMG_0669

Etiketler :

HABERE YORUM KAT