1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Kimlerin Adaleti için Yürüyorlar
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Kimlerin Adaleti için Yürüyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mit tırları davasında vatana ihanetten suçlanarak 25 yıl cezaya çarptırılan CHP milletvekili Enis Berberoğlu için,“bu ülkede adalet yoktur adalet istiyoruz ” diyerek parti mensuplarıyla birlikte Ankara’dan İstanbul’a yürümeye başladı.

Yola çıkarken bu ülkede adalet yok adalet arıyoruz. İçeride bir sürü insan var hepsi suçsuz yere yatıyor. Bu insanların adaletini hukukunu savunmak onların sesi olmak için bu adalet yürüyüşünü başlattık diyor.

Peki, bu adalet için yollara düşenler kimlerin adaleti için yollara düştüler? Bu yollara düştükleri insanların neyle suçlandıklarını neden ceza aldıklarını neden ceza evinde yattıkların biliyorlar mı?

Başta kendi milletvekili olan Enis Berberoğlu’nun yargılanıp ceza aldığı konu ne biliyormusunuz?  Vatana ihanet!  Bu ne kadar ağır bir suçlama. Üstelik suçlamada değil. Yargılanıp 25 yıl ceza alıp cezası kesinleşmiş ve tutuklanarak cezaevine konmuş biri. İşin özetiadalet için yollara düşenler vatana ihanet eden birinin adaletini arıyorlar.  

Diğer taraftan içerde olup suçsuz denilen kişilere bir bakalım. 15 Temmuz gecesi. Hatırladınız değil mi? Bu aziz millete yapılan hain darbe girişimi.  Darbe girişimini bir kenara koyup, bu millete kurşun sıkan 248 vatan evladımızı şehit eden iki bine yakın kahraman vatandaşımızı gazi yapan ve şuanda tutuklanarak ceza evinde yatan, bir kısmıda yurt dışına kaçan vatan hainleri FETO / PYD terör örgütü üyeleri. Ne yazık ki bu alçakların adaleti için yollara düştüler. Ne acı değil mi?

Daha kimler için yola düşmediler ki bunlar. Yıllardır ülkemizde ki insanlara ayrımcılık yapıp bölmeye çalışanlara, bu ülkenin bölünmemesi için mücadele eden askerlerimizi emniyet güçlerimizi hedef alanlara, binlerce vatan evladımızı şehit edip tutuklanarak ceza evinde konan hain terörörgütü PKK üyeleri için ve onların uzantıları için yollara düştüler. Kimisi mecnun gibi aşkından yollara düşer. Kimisi Tarık Bin Ziyad gibi son dini yaymak için. Ya bunlar?

Peki, adalet için yollara düşenlere şunları sormak lazım. Neden şimdi bu adalet yürüyüşüne başladınız? Sizin akıl hocalarınız kimler? Siz kimler için adalet yürüyüşü yapıyorsunuz?Yürüdüğünüz insanların hepsi bu memleketi ihanetleriyle bölmeye çalışan hainlerdir. Bu milletin birliğini dirliğini bozmaya çalışan vatan hainlerinin adaletini mi arıyorsunuz?

Ozaman sormazlarmı insana “15 Temmuz gecesi bu milletin hukukunu adaletini neden aramadınız? 16 Temmuz sabahı neden yollara düşüp o masum insanların hakkını hukukunu aramadınız. Bu yürüyüşün öncülüğünü yapan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,  darbelere karşı olduğunu belirterek öyle bir şey olursa tankların üzerine ilk ben çıkarım demesine rağmen darbe gecesi Ankara’dan İstanbul’a geldiğinde havaalanında heryerin tanklarla tutulduğunu görünce neden kaçmaya çalıştı?  Çıkış kapısında gördüğü tankı görünce neden geri dönüp tekrar içeri girdi? Tam fırsatıydı madem darbelere karşıydı da o tankın üzerine çıkıp neden bunu haykırmadı veya haykıramadı. Aslında tam fırsat ayağına gelmişti. Eğer cesaret edip o tankın üzerine çıkıp darbelere karşı olduğunu haykırabilseydi, şimdi bu ülkede kahraman olurdu ve bu günde adalet duygusunun zedelendiğini sanmayıp ya da sanıyormuş gibi yapıp yollara düşmemiş olurdu.

http://www.twitter.com/bolgegundem

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
3 Yorum