1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 'Kıran' bitti, 'Kapan' operasyonları başladı

'Kıran' bitti, 'Kapan' operasyonları başladı

İçişleri Bakanlığı,terör örgütüne yönelik  jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla KAPAN-1 BAGOK" operasyonunun başlatıldığını açıkladı. Operasyonlarda terör örgütüne yardım ve yataklık eden 13 şüpheli de gözaltına alındı.

Terör örgütüne yönelik İçişleri Bakanlığınca jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla "KAPAN-1 BAGOK" operasyonu başlatıldı. Operasyonda terör örgütüne yardım ve yataklık eden 13 şüpheli de gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, geçen yıl Ağustos ayında başladığı 4'ü teslim olmak üzere 144 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, çok sayıda sığınak, barınak İle birlikte silah, mühimmat ve yaşam malzemesinin imha edildiği Kıran Operasyonlarını başarıyla tamamladı.

Kıran operasyonlarının tamamlanmasının ardından 2020 yılının başlamasıyla BTÖ'yü tamamen ülke gündeminden çıkarmak, bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek ve sözde barınma alanları arası geçişlerini engelleyerek takviye edilmesini önlemek maksadıyla Mardin İl Jandarma Komutanlığınca "KAPAN-1 BAGOK" operasyonu başlatıldı.

 

915 PERSONEL, 60 TİM

Operasyonda Mardin İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (915) personel [(60) operasyonel tim] görev alıyor.

"KAPAN-1 BAGOK" operasyonu kapsamında tespit edilen sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda el yapımı patlayıcı, mühimmat, yarım ton yaşam malzemesi, tıbbi malzeme ile örgütsel dökümanlar ele geçirildi. Operasyonda delil niteliğinde olanlar muhafaza altına alınırken, diğer malzemeler ve sığınaklar imha edildi. Operasyonda BTÖ'ye yardım ve yataklık eden 13 şüpheli de gözaltına alındı.

.

HABERE YORUM KAT