1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kırıkhan’da 72 köy korucusu göreve başladı

Kırıkhan’da 72 köy korucusu göreve başladı

442 Sayılı Köy Kanunu'nun 74'üncü maddesinde değişiklik yapılarak görevlendirilmeye başlayan köy korucuları, Kırıkhan ilçesinde de göreve başladı.

Kırıkhan’da 72 köy korucusu göreve başladı

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 72 köy güvenlik korucusu göreve başladı.

442 Sayılı Köy Kanunu'nun 74'üncü maddesinde değişiklik yapılarak görevlendirilmeye başlayan köy korucuları, Kırıkhan ilçesinde de göreve başladı. Geçici köy korucusu olarak görevlendirilmek isteyenlerce yapılan müracaatlar, valilik ve kaymakamlıklar tarafından Geçici Köy Korucuları Yönetmeliği ve Yönergesi esaslarına göre incelendi. Geçici köy korucusu olarak görevlendirilmesi uygun değerlendirilen 72 köy korucusu Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda eğitime alınırken, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran'da eğitime alınan köy korucularını ziyaret etti.

Kaymakam Erkayıran, eğitime alınan köy korucularının görevlerine değinerek, "Köy korucularımız köy halkının canına, ırzına, malına ve tasarruf emniyetine yönelik saldırıları önlemek, saldırıda bulunanları yakalamak ve suç delillerinin kaybolmamasını sağlayacak tedbirleri almak, görev alanında bulunan kamu ve özel kurumlara ait tesislere yönelik her türlü saldırıları önleyecek tedbirleri almak ve bu gibi tesislerin korunmasında, genel ve özel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak, tabii afetlerde verilecek görevleri yapmak, bağlı olduğu mülki amirce verilecek ve önleyici kolluk kapsamında olan diğer görevleri yapmaktır. Bu arkadaşlarımızın göreve başlamasıyla birlikte köylerdeki istihbaratımız daha da genişleyecek ve köy halkımız daha güvenli bir halde yaşayacaktır" dedi.

Kırıkhan’da 72 köy korucusu göreve başladı

Kırıkhan’da 72 köy korucusu göreve başladı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT