1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kırım Türkleri’nden Başkan Oral’a davet

Kırım Türkleri’nden Başkan Oral’a davet

Yalova Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral'ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında...

Kırım Türkleri’nden Başkan Oral’a davet

Yalova Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral'ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verip, 11 Mart'ta yapılacak Kırım Müziği Konserine davet etti.

Yalova Kırım Derneği, Kırım Tatar Kültürünü ve günümüzdeki işgal koşulları altındaki durumlarını aktarmak ve dernekleri hakkında bilgi vermek amacıyla belediye ziyaretlerini sürdürüyor.

Yalova Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, bu çerçevede en son Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral'ı makamında ziyaret etti. Başkan Dr. Metin Oral'a Kırım Tatarlarının bugünkü durumu, Kırım'ın Ruslarca işgal edilmesi ve devamında gelişen olaylar aktarılarak işgalcilerin insan hakları ihlalleri ve Kırım'daki zulüm hakkında bilgi verildi.

Ayrıca Yalova ilinde yaşayan Kırım Tatarları ve dernek faaliyetleri hakkında da bilgi verildi. Dernek Başkanı Metin Aydın, Kırım ve Kırım Tatarlarını konu alan birkaç kitabı Başkan Dr. Metin Oral'a takdim ederek, 11 Mart'ta yapılacak Kırım Müziği Konserine davet etti.

Başkan Dr. Metin Oral da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kırım Türkleri’nden Başkan Oral’a davet

Kırım Türkleri’nden Başkan Oral’a davet

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT