1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kırşehir’de 15 bin kişi Mehmetçiğe destek için yürüdü

Kırşehir’de 15 bin kişi Mehmetçiğe destek için yürüdü

Kırşehir'de yaklaşık 15 bin kişi, sınır ötesi operasyonda bulunan Mehmetçiğe destek vermek için yürüdü.

Kırşehir’de 15 bin kişi Mehmetçiğe destek için yürüdü

Kırşehir'de yaklaşık 15 bin kişi, sınır ötesi operasyonda bulunan Mehmetçiğe destek vermek için yürüdü.

Askerlik Şubesi kavşağında başlayan yürüyüşe, AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve STK'lar da destek verdi. Türk bayraklı yürüyüş Cacabey Meydanı'nda sona erdi.

Meydanda toplanan yaklaşık 15 bin kişiye hitap eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Farklılıkları kullanmaya çalışıyorlar. Farklılıklarımız zenginliğimiz olarak görülmeli. Mazlum milletlerin güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacı var. Türkiye, ekonomik, sosyal, siyasi ve askeri açıdan güçlü olacak ki haksızlıkların olduğu her yerde yumruğunu vurabilsin. Görevimiz ne olursa olsun. Hepimiz görevimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız" dedi.

"TSK dünyaya örnek olacak bir mücadele veriyor"

Halka zulüm eden terör örgütlerini yok etmek için TSK'nın etkili bir mücadele verdiğini kaydeden Başkan Yaşar Bahçeci, "Fikri ve siyasi bakışı ne olursa olsun, büyük Türk Milletinin parçası olan evlatlar, TSK'nın arkasındadır. Bizler, bu aziz millete hizmetkar olmaktan ötürü gurur duyuyoruz. İçerimizde öbeklenmiş terör yuvaları ile birlikte sınırımız dışında verdiğimiz mücadele var. Onlar biz Türkiye'yi zayıflatırız zannetti. Dünya gördü ki içimizdeki hainler temizlenince Türkiye daha güçlü inşallah daha da güçlü olacak. Kırşehir'de binlerce kişi Mehmetçik için daima duada zafer bizlerin olacak" diye konuştu.

Vali Necati Şentürk ise terör örgütlerinin hedefine ulaşamayacağını ifade etti. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Mehter ekibi, marş ve türküleri seslendirdi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT