1. HABERLER

  2. YEREL

  3. KİŞGEM´in Gururu Derya Ceylan

KİŞGEM´in Gururu Derya Ceylan

KİŞGEM´in Gururu Derya Ceylan

         KİŞGEM’li Derya Ceylan, kurduğu firmasıyla ithalat ve ihracat konusunda şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor. Yıllarca uluslararası firmalarda çalışan Derya Ceylan’ın KİŞGEM’den aldığı destekle kurduğu şirketi,şimdi Türkiye’nin en büyük ihracatçılarına danışmanlık yapıyor.

         Kendi işini kurmak isteyen bir çok kadına örnek olan KİŞGEM (Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi) girişimcileri, başarılarıyla da kendilerinden söz ettiriyor. İki yıl önce DC Dinamik Çözüm isimli ihracat danışmanlığı firmasını  kuran Derya Ceylan da bunlardan biri. 20 yıla yakın uluslararası ihracat ve ithalat firmalarında çalışan Derya Ceylan, elde ettiği tecrübeleri kendi kurduğu firmasıyla müşterilerine aktarmaya karar vermiş. Sonunda kendi işinin patronu olan Derya Ceylan, kısa sürede büyük başarı elde etti. Derya Ceylan’ın firmasından danışmanlık hizmeti alanlar arasında, Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı listesinden üç firma da bulunuyor.

         Danışmanlık yaptıkları firmaları A’dan Z’ye analiz ederek hedefledikleri pazarları araştırdıklarını, ardından izlemeleri gereken süreci kendilerine sunduklarını belirten Derya Ceylan, “Daha çok KOBİ ve holdingler müşterilerimiz oluyor. Reklamdan hangi distribütörlerle anlaşmaları gerektiğine kadar tüm süreci takip ediyor, onlara rehberlik yapıyoruz” diyor.

       Sektörde en çok karşılaştıkları sıkıntıların firmaların kulaktan dolma fikirlerle hareket etmesi olduğunu ifade eden KİŞGEM’li  Derya Ceylan, bu durumun ithalat ya da ihracat yapmak isteyenlerizarara uğrattığını belirtiyor. Ceylan,  “ Bir çok girişimci sağdan soldan duyduklarıyla hareket ediyor, bir iki fuara katılırsa ürün satabileceğini sanıyor. Bu süreç genelde hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor. İşte biz bu durumla karşılaşmamaları için varız” diyor.

       Türkiye’de ihracat kültürünün oluşmaya başladığını kaydeden Derya Ceylan, devletin bu konudaki teşviklerinden bir çok yatırımcının haberi olmadığını dile getirerek “müşterilerimizin bu teşviklerden en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyoruz. Çünkü yatırımcıların çoğu ya bu teşviklerden habersiz ya da umursamıyor” şeklinde konuşuyor.

       Derya Ceylan, sektöre ilgi duyan üniversite öğrencilerinin firmalarında stajyerlik yapabileceğini belirterek,

“Yeni yeni gelişen danışmanlık sektörünün geleceği parlak.Gençlerin kendilerini bu konuda kendilerini geliştirmeleri için elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz” diyor.

     KİŞGEM (Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi),kadın girişimciler için oluşturulmuş bir iş geliştirme modelidir.Pendik Belediyesi ve KOSGEB’in katkılarıyla yürütülen proje AB fonlarınca destekleniyor.Türkiye’ de sadece dört bölgede faaliyet  gösteren merkezlerden biri olan Pendik KİŞGEM, 2008 yılından itibaren kadın girişimcilere hizmet veriyor. KİŞGEM,kadın girişimcilere, işletmelerinin kuruluş ve gelişim aşamasında destek vererek Pendik ve bölgesinde ekonomik fırsatlar yaratmak, zenginlik ve istihdam oluşturmak amacı taşıyor.

HABERE YORUM KAT