Kısıtlamaya rağmen internet kafeyi açtılar! 25 kişiye 79 bin 500 TL para cezası uygulandı

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek faaliyet gösteren bir internet kafeye baskın düzenledi. Düzenlenen baskın sonucu 25 kişiye 79 bin 500 lira idari para cezası uygulanırken, firari bir şahıs da yakalandı.

Kısıtlamaya rağmen internet kafeyi açtılar! 25 kişiye 79 bin 500 TL para cezası uygulandı

Koronavirüs salgınıyla mücadele nedeniyle alınan tedbirlere yönelik denetimlere hız kesmeden devam eden Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dün Çağlayan Mahallesi Park Sokak üzerinde bulunan bir internet kafenin açık olduğu ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, kafede oyun oynayan 25 kişiyle karşılaştı. Gençlerin bilgisayar başında oyun oynadığı görüldüğü baskın kameralara da yansıdı.

25 KİŞİYE 79 BİN 500 LİRA CEZA 

Öte yandan basın esnasında geçmişte karıştığı bir suçtan ötürü tutuksuz yargılanırken hapis cezası kesinleştiği için "firari" konumunda bulunan bir şahıs da iş yerinde gözaltına alındı. İşletme sahibi Mesut B.'nin de aralarında olduğu 25 kişiye maske takmadıkları, sokağa çıkma yasağına uymadıkları ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları için "Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na Muhalefet" suçundan 79 bin 500 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca iş yeri Kağıthane İlçe Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡