1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Kıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy'un tatil rotası Jamaika oldu

Kıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy'un tatil rotası Jamaika oldu

Dizi ve filmlerde yakışıklılıklarıyla dikkat çeken ve oyunculukları ile aranan isimlerden olan Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy bu yaz tatil rotasını Jamaika'ya çevirdi. Yakın arkadaşlar James Bond serisinin 25. filminin de çekilmekte olduğu Karayipler'deki egzotik adaya gitmeye karar verdi

Kıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy'un tatil rotası Jamaika oldu

Turkuaz denizde dalış yapacak ikili, konaklamak için de '007 James Bond'un senaristi Ian Fleming'in otele çevrilen evi Goldeye (Altın göz) adlı villada kalacak.

5ce38b0266a97c6ba8370669.jpg

 

JAMAİKA HAKKINDA KISA BİLGİ

Hızlı yaşamdan uzak Jamaika, yavaş ve rahat bir ülkedir. Uzun yıllar kölelikle ve kolonileşmeyle mücadele eden Jamaika küçük bir ülke olmasına rağmen oldukça köklü bir kültüre sahiptir. 1962 senesinde Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanan ülkenin çok gelişmiş bir müzik kültürü vardır.

Reggae, ska, mento, rocksteady, dub, dancehall ve ragga müzik türlerinin anavatanı olan ülke, Bob Marley, Sean Paul, Shaggy, Grace Jones, Shabba Ranks, Jimmy Cliff gibi dünya çapında pek çok ismin de doğum yeridir.

Karayipler’in üçüncü büyük adası olan ülkede kuru ve ıslak kireçtaşı ormanları, yağmur ormanları, nehir kıyısı ormanlık, sulak alanlar, mağaralar, nehirler, deniz çayırları ve mercan resifleri gibi pek çok doğal alan bulunmaktadır. HIV virüsü tehlikesi olan ülkede dilencilik de yaygındır.

Kıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy'un tatil rotası Jamaika olduKıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy'un tatil rotası Jamaika oldu

HABERE YORUM KAT