1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kızılay'dan Vatan Sana Kanım Feda kampanyası

Kızılay'dan Vatan Sana Kanım Feda kampanyası

Kızılay, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin anısına İstanbul'daki 9 noktada kan bağışlarını kabul edecek.

Kızılay'dan Vatan Sana Kanım Feda kampanyası

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım, 30 Ekim"de düzenleyecekleri "Vatan Sana Kanım Feda" kampanyası hakkında, İstanbul Valisi Vasip Şahin"e bilgi verdi.

Yıldırım ve beraberindeki heyet, İstanbul Valisi Şahin"i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kızılay İstanbul Şube Başkanı Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 29 Ekim - 4 Kasım haftasının Kızılay haftası olarak kabul edildiğini hatırlattı.

9 NOKTADA BAĞIŞ KAMPANYASI

Haftanın yanı sıra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 15 Temmuz"daki darbe girişiminde şehit düşenlerin anısına bir kampanya düzenlemek istediklerini belirten Yıldırım, "Bu sebeple biz, İstanbul"da, 9 noktada başta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olmak üzere kan bağışı kampanyası düzenlemek istedik. İstanbul halkına kan seferberliğine davet etmek istedik. Bu noktalarımız 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Atatürk Havaalanı, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi önü, Taksim Meydanı, Saraçhane, Çengelköy Karakolu önü, Acıbadem Türk Telekom binası önü, Vatan Caddesi ve Kısıklı Meydanı olacak. Vatan için kan bağışlamaya tüm halkımızı davet edeceğiz." dedi.

Tüzükleri gereği valilerin Kızılay"ın fahri başkanı olarak kabul edildiğini dile getiren Yıldırım, "Kendisi İstanbul Kızılay Başkanımız da olduğu için hem kendisinden onay aldık hem de destek aldık. Kendisine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kızılay"dan Vatan Sana Kanım Feda kampanyası VİDEO

 

"İNŞALLAH DÜNYA İÇİN DE ÖRNEK BİR PROJE"

İstanbul Valisi Vasip Şahin de Kızılay"ın Türkiye"nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu kaydetti.

Kızılay Haftası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenecek kampanyaya destek verdiklerini anlatan Şahin, "Ülkemizde kan bağışı noktasında, gerçekten ciddi bir bilinç var. İnsanımız bu konuda çok duyarlı ama bu duyarlılığı daha da üst noktaya taşımak gerekiyor. Bu noktadan hareketleKızılayımız güzel bir kampanya başlattı. Valilik olarak biz, onların yanındayız, destekçisiyiz ve o gün inşallah 9 ayrı noktadan birinde biz de kamu kurumundan arkadaşlarımız, ilçelerden kamu görevlileri ve diğer bağışçılarla orada olacağız. Kampanyaya destek vereceğiz. İnşallah sadece ülkemiz için değil dünya için de örnek bir proje olacaktır." diye konuştu.

"YÜKSEK BİR BİLİNÇ OLUŞTURACAK"

Toplanan kan bağışı miktarıyla "İstanbul"a yakışır bir başarı" elde edilmesini dileyen Şahin, "Tabii burada asıl amaç, kan stoklarımızın, kan ihtiyacımızın, kan ürünleri ihtiyacının sürekli tazelenmesi, güncellenmesi ve herhangi bir şekilde buna ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza da hiçbir yere başvurmaya ihtiyaç duymadan doğrudan kan temin etmelerini sağlamaktır. Dolayısıyla bu kampanya, bu anlamıyla da çok faydalı ve özel bir kampanya olacaktır. Kızılay öteden beri kan bağışını kabul ediyor. 30 Ekim"deki kampanyayla bunun ileri bir aşamaya taşınarak, daha yüksek bir bilincin oluşmasına da hizmet edeceğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Vali Şahin, İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ve çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT