1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. KKTC'de koronavirüs şüphesi! Çinlilerle tura katıldı sonra belirtiler gösterdi

KKTC'de koronavirüs şüphesi! Çinlilerle tura katıldı sonra belirtiler gösterdi

Koronavirüs ile ilgili son haber Kuzey KKTC'den (Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) geldi. 74 yaşındaki G.E gittiği tatilde Çinlilerin olduğu bir tura katıldı İstanbul aktarması ile ükesi KKTC'ye döndü. Döndüğünde Koronavirüs belirtileri göstermeye başlayan. G.E şu anda karantinada ve koronvirüs olup olmadığı araştırılıyor.

KKTC'de koronavirüs şüphesi! Çinlilerle tura katıldı sonra belirtiler gösterdi

Koronavirüsün yayıldığı ülke sayısı giderek artarken korkutan bir haber de KKTC'den geldi. Hastaneye kaldırılan, G.E'nin (74) Kıbrıslı Türk olduğu ve tatil için gittiği Dubai'den, İstanbul aktarması ile dönmesinin ardından, Korona virüsü belirtileri göstermeye başladığı belirtildi. Belirtiler üzerine hastaneye kaldırılan hastanın beraberinde, İstanbul'dan gelen grubun bir kısmının da karantinaya alındığı bildirildi.

ÇİNLİLERİN OLDUĞU URA KATILMIŞ

DHA'ya açıklama yapan Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu, hastanın dün acile geldiğini belirterek, "Dün acilden evine gitmiş. Ama bu sabah yeniden gelince, koronavirüs şüphesi nedeniyle hastayı Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne sevk ettik" dedi. 

Hastanın 74 yaşında olduğunu ifade eden Kalfaoğlu, "Hastamız Dubai'de Çinlilerin de olduğu bir tura katılmış. Buradan döndükten sonra rahatsızlanmış" dedi.

KARANTİNA ODASINA ALINDI

Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan da "Hastanın gözlem altına alındığını, araştırmaların sürdüğünü" belirtti.

74 yaşındaki G.E'nin, Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde oluşturulan karantina odasına konulduğu öğrenildi.

KKTC Sağlık Bakanlığı'nın da konuyla ilgili açıklama yapacağı kaydedildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT