1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocasına Söylediği Söz 1 milyon tazminata mal oldu

Kocasına Söylediği Söz 1 milyon tazminata mal oldu

Mahkeme, 42 yıllık eşine "Sen yaşlandın tabii ki aldatacağım" diyen emlak zengini iş adamını 1 milyon lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Kocasına Söylediği Söz 1 milyon tazminata mal oldu

Bakırköy Aile Mahkemesi"nde ilginç bir boşanma davası görüldü.  Tekirdağ Çerkezköy"de yaşayan ve 42 yıl önce evlenen Mustafa-Hülya Aktaş çiftinin 3 çocukları oldu. 60 yaşındaki Hülya Aktaş ev işleri ve çocuklar ile ilgilenirken eşi ticaret yaptı. Zamanla işlerini büyüten 68 yaşındaki Mustafa Aktaş, emlak ve oto alım satımı yapmaya başladı. Özellikle son 10-12 yıl içinde ciddi bir servet edinen Aktaş, bir süre önce başka bir kadın ile görüşmeye başladı.

"SEN YAŞLANDIN, TABİİ Kİ ALDATACAĞIM"

Eşinin hareketlerinden şüphelenen Hülya Aktaş, durumu eşine sorduğunda aldığı yanıt "Sen yaşlandın, seni kadın olarak görmüyorum artık; tabii ki aldatacağım" şeklinde oldu. Bu söz üzerine çifti tartışmaya başladı.

ALDATAN EŞİNE BOŞANMA DAVASI AÇTI

İddiaya göre, Mustafa Aktaş eşine şiddet uygulayarak evden çıkardı. Kapının önüne konulan Hülya Aktaş ertesi gün valizini alarak İstanbul Bahçelievler"deki evine geldi. Hülya Aktaş, yaşadığı olay sonrası 1974 yılında evlendiği eşinden boşanma kararı aldı. Aktaş adına boşanma dava dilekçesi Aralık 2013"te Bakırköy Aile Mahkemesi"ne verildi.

TAZMİNAT ÖDENMESİ İSTENDİ

Mahkemeden, boşanma kararı verilmesi istenirken, Hülya Aktaş"a 5 milyon maddi, 5 milyon TL de manevi tazminat ödenmesi istendi. Dava başvuru dilekçesinde ayrıca davacı kadına 20 bin lira da aylık nafaka ödenmesi talep edildi. Başvuru dilekçesinde 3 çocuk büyüten kadınına yönelik, kocasının söylediği "Ben olmadan bir hiçsin, zavallısın, ne zaman yakamdan düşeceksin" sözlerinin ruhsal çöküntüye yol açtığı kaydedildi. Dilekçede, Mustafa Aktaş"ın aylık 60-70 bin liralık bir gelirinin olduğu, asgari 50 milyon liralık malvarlığının olduğu, tespit edilen 57 gayrimenkulünün bulunduğu kaydedildi.

MUSTAFA AKTAŞ DİLEKÇESİNDE DAVANIN REDDİNİ İSTEDİ

Mustafa Aktaş adına mahkemeye sunulan savunma dilekçesinde ise, davanın reddi istendi. Dilekçede, Mustafa Aktaş"ın eşini sevdiği boşanmak istemediği kaydedildi. Dilekçede, "aldatma" iddiasının ise gerçeği yansıtmadığı kaydedildi. Dilekçede Aktaş adına özetle "Bu saatten sonra kimse ile evlenmez. İçkisi yok kumarı yok. Eşini de hiç parasız bırakmadı. Birlikte olduğu iddia edilen G.Ö. isimli kadınla da, emlak işi yaptığı için tanışmış. Aldatma söz konusu değil, boşanma talebi reddedilsin" denildi.

BANYODA KADIN SAÇI GÖRDÜM

Davaya bakan Bakırköy 9. Aile Mahkemesi, tarafların talep ve delillerini topladıktan sonra, davacı kadının gösterdiği tanıkları da dinledi. Tanıklar, Mustafa Aktaş"ı başka bir kadınla gördüklerini söyledi. Aktaş ailesinin evinde temizlik yapan Z. Ü. ise, Bahçelievler"deki evin banyosunda sarışın bir kadına ait saç teli gördüğünü anlattı.

1 MİLYON LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Mahkeme, "fiilen bitmiş bir evliliği hukuken sürdürmenin gereği yok" diyerek çiftin boşanmasına karar verdi. Gerekçeli kararını geçtiğimiz günlerde açıklayan mahkeme, Hülya Aktaş"a aylık 7 bin lira nafaka ödenmesine hükmetti. Mahkeme ayrıca, davacı kadına 600 bin maddi, 400 bin lira da manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

YENİ BİR DAVA AÇACAK

Hülya Aktaş"ın avukatı Zafer Tunca, mahkemenin belirldiği tazminat tutarının önemli olduğuna işaret etti. Av. Tunca, boşanma kararının çıkması ile birlikte, yeni bir dava daha açmaya hazırlandıklarını kaydetti. Av. Tunca, yeni davada malların paylaşımını isteyeceklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT