1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. "Komşunu da Al Gel" kampanyası Berlin’de start aldı

"Komşunu da Al Gel" kampanyası Berlin’de start aldı

Bu yıl 51. kez kapılarını dünya turizmcilerine açan dünyanın en büyük fuarı Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı Türk stantlarının açılışı...

"Komşunu da Al Gel" kampanyası Berlin’de start aldı

Bu yıl 51. kez kapılarını dünya turizmcilerine açan dünyanın en büyük fuarı Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı Türk stantlarının açılışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından yapıldı. İki bakan fuara katılan Türk turizmcilerin stantlarını ziyaret ederek moral verdi.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Türk turizminin dar boğazdan çıkarak çok daha ileri hedeflere ulaşacağız inşallah. Alman dostlarımızı, Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın tatillerini Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle "Komşunu da Al Gel" kampanyasına iştirak ederek komşularıyla birlikte tatillerini Türkiye'de geçirmelerini vatandaşlarımızın da düğünlerini derneklerini ülkemizde gerçekleştirmelerini buradan bir kaz daha duyuruyoruz. Bakanlığımız kamu kurum ve kuruluşlarımız belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz bu kampanya çerçevesinde çok cazip promosyonlar hazırladılar. Cumhurbaşkanımızın davetini yineleyerek vatandaşlarımız komşularını alarak Türkiye'ye gelmelerini bekliyoruz" dedi.

Uluslararası Berlin Turizm Borsası Farına dünyanın 184 ülkesinde 10 binin üzerinde turizm şirketinin stant kurduğu fuara Türkiye 132 firma ile temsil ediliyor.

"Komşunu da Al Gel" kampanyası Berlin’de start aldı

"Komşunu da Al Gel" kampanyası Berlin’de start aldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT