1. YAZARLAR
  2. Abdullah Yadigar
  3. Kongre Süreci Başladı
Abdullah Yadigar

Abdullah Yadigar

Eğitimci Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kongre Süreci Başladı

Eğitim-Bir Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası)in Kongre süreci başladı. Türkiye genelinde delege ve ilçe temsilcilikleri seçimleri yapıldı.

Bilindiği gibi (06-14 Ekim 2018) tarihlerinde Şube Delege ve Temsilcilik seçimleri yapıldı. Sonuçları sisteme girildi. 11 Kasım 2018 günü de Şube Olağan Genel Kurulları yapılacak.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube;  Alfabetik sıraya göre; Adalar, Kartal, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli ve Tuzla olmak üzere Altı ilçeden oluşmaktadır.

Belirlenen seçim takvimine göre şube alanında bulunan bu altı ilçenin delege ve ilçe temsilcilik seçimleri yapıldı.
Bir kaç küçük (bazı insanların sergilediği) fevri hareketin dışında üzücü bir hadiseye rastlanmadan delege ve ilçe temsilcilik seçimleri tamamlandı.

Bu kongre sürecinde mevcut şube başkanı Talat Yavuzla birlikte ikinci bir isim Salih Açıkel’de adaylığını açıkladı.
Her iki aday ilçelerin delege kontenjanı sayısınca destek verdikleri delege adaylarını açıklayıp seçime götürdüler.
Şube alanında yapılan delege seçimlerinde Talat Yavuzun desteklediği 93 delege seçilirken, Salih Açıkel’in destek verdiği 57 delege seçildi.

Eğitimciler Birliği Sendikası Seçim Yönetmeliği Beşinci Bölüm 28. Maddeye göre;
Madde 28. (1) Şube genel kurulları, Tüzükte belirtilen sayıda seçimle gelen delegeler ile şube yönetim ve denetleme kurulu asil üyeleriyle yapılır. Şube Yönetim ve denetleme kurulları asil üyeleri, bu sıfatlarına bağlı olarak şube genel kuruluna delege olarak katılırlar.

Bu durumda 150 Seçilmiş ve 12 Tabii (doğal delege) Şube Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri olmak üzere toplamda 162 delege 11 Kasımda yapılacak Şube Yönetim Kurulu ve Yetkili kurullarını belirlemek için oy kullanacaklar.

 Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz Sendikanın Facebook sayfasında ilçe temsilcisi olarak seçilen isimleri şöyle açıkladı;

‘’Demokrasi şölenimiz bugün itibariyle ilk bölüm sona erdi. İlçelerimizde yapılan Temsilcilik seçimlerimizde;
Adalar Temsilciliğine Cüneyt Ergüvenç
Kartal Temsilciliğine Güven Yıldız
Maltepe Temsilciliğine Mustafa Karagül
Pendik Temsilciliğine Ferhat Gücükoğlu
Sultanbeyli Temsilciliğine Umut Yılmaz
Tuzla Temsilciliğine Metin Çangır seçilmiştir.


Görevlerini devreden Kartal’da Muammer Okumuş ve Sultanbeyli’de Fatih Baydar başkanlarımıza ilçelerindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeniden seçilen ilçe temsilcilerimize başarılar dilerim…’’

Bende seçilen ve seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diler, Kongre sürecinin eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ederim.

Abdullah YADİGAR – 13/10/2018

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT