1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konsey Toplandı.

Konsey Toplandı.

Konsey Toplandı.

 

       Pendik Kent Konseyi, 2014 yılında engelsiz spor çalıştayından müze kurulmasına, finans okuryazarlığından kadınların ekonomiye katılımlarına kadar ilçedeki hayata değer katacak birçok proje gerçekleştirecek.

      Kent konseyi yılın ilk olağan toplantısını Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Başkan Ayşenur Türkay açılış konuşmasında geçtiğimiz yılın çalışmalarına ana hatlarıyla değinirken; bu yıl oldukça yoğun bir sene geçireceklerini ifade etti. Daha sonra başkanlığını yine Türkay’ın yaptığı divan, 2014 yılının planlarını üyelere aktardı. Engelliler için bir çalıştay hazırladıklarını ifade eden Türkay, “Engelsiz Spor” başlıklı bir çalışma içinde bulunduklarını belirtti.  Turkay, bu konuyla ilgili Hollanda’dan uzmanlarla görüştüklerini ve çalıştayı birlikte hazırlayacaklarını söyledi. 

Müze kurulacak

     Pendiklilerle köylüleri birleştirmek amacıyla 2014 baharında köy pazarı oluşturmayı hedeflediklerini ancak Okan Üniversitesi’nin de buna benzer bir projesi olduğunu belirten Ayşenur Türkay, onlarla birlikte bu projeyi daha akademik ve bilimsel bir düzeye getirmeyi istediklerini kaydetti. Yine kente bir müze kazandırmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Türkay; “Folklor uzmanı Üstün Gürtuna ile yapacağımız protokolle eserlerini sergileyeceğimiz bir müze kurmayı planlıyoruz. Emekliler platformumuz da hazırladığı tiyatro oyununu önümüzdeki dönem sergileyecek.

Kadınların ekonomiye kazandırılması için proje

     Gençlik, çocuk ve kadın meclisinin çalışmalarına da değinen Türkay; “Nisan ayında gençlik meclisimiz finans okuryazarlığı projesini başlatacak. Üniversiteler ile farklı projelerimiz de olacak. Yine kadınların ekonomiye katılmaları ile ilgili projelerimiz var. Bu projelerin detaylarını kadın meclisindeki arkadaşlarımız daha sonra sunacak. Yine çocuk meclisimizi bu yıl daha aktif hala getireceğiz. Bununla ilgili bazı projelerimiz üzerinde çalışmalarımız bulunuyor.” dedi. Konsey üyeleri daha sonra fikir ve düşüncelerini aktardı. Ayrıca, konseyin yönerge ve stratejik planları oybirliği ile kabul edildi. 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT