1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Konukoğlu, kadınlar gününü kutladı

Konukoğlu, kadınlar gününü kutladı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, kadınların konumunu güçlendirmenin toplumların en önemli hedefleri arasında...

Konukoğlu, kadınlar gününü kutladı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, kadınların konumunu güçlendirmenin toplumların en önemli hedefleri arasında yer alması gerektiğini vurgulayarak, "Her alanda kadın rol model sayısını artırmalıyız" dedi.

Dünya Kadınlar Günü'nü en iyi dilekleriyle kutlayan Konukoğlu, yayımladığı mesajında ülkemizin daha hızlı büyüyebilmesi için beşeri sermayemizin yarısını oluşturan kadınların gücünü, aklını ve potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini belirtti. Bir milletin uygarlıktaki yerinin belirlenmesinde kadına verdiği değerin ve tanığı hakların önemine işaret eden Konukoğlu, daha çok kadının iş hayatına katılmasının ekonominin yanı sıra toplumun sosyo-kültürel gelişimi ve mutluluğu açısından da önemli olduğunu ifade etti. Kadınları daha etkili kılabilmek için bütün kurumların ve şirketlerin kadın dostu olması, kadın çalışan ve yönetici sayısını artırması gerektiğini bildiren Konukoğlu, "Kadınsız kalkınma olmaz.Hayatımızın hemen hemen her alanında başarılı kadınlara rastlıyoruz. Türkiye'nin gururu olan ve adını başarılarıyla dünyaya duyuran birçok Türk kadınıvar. Çalışan kadınlara ilham vermeleri için kadın rol modellerin ortaya çıkarılması ve sayısının artırılması için teşvik edici olmak gerekir. Medya sektöründe çalışan kadınların da özverili çalışmalarını takdirle izliyoruz. Sizlerin çalışmalarıyla; ülkemizin ekonomik, sosyal, politik ve kültürel gelişiminin hızlanmasıyla daha güzel yarınlara birlikte ulaşacağız. Şehrimize ve ülkemize kattığınız değer için teşekkür eder, başta şehit ve gazi anneleri ve saygıdeğer eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü'nü en güzel dileklerimle kutlarım" ifadelerine yer verdi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.