1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Konya Kitap Günleri açılıyor

Konya Kitap Günleri açılıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 27 Mart-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Konya Kitap Günleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Konya Kitap Günleri açılıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 27 Mart-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Konya Kitap Günleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bir otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten ile basın yayın kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Kitap Günleri ile Konya'nın 14 gün boyunca kitapla ve kültürle anılacağını belirterek, dolu dolu geçecek programlarla Konya'dan ve Konya dışından on binlerce kitapseveri ağırlayacaklarını ifade etti. Konya'nın bir eğitim, öğrenci ve kültür şehri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, "O nedenle Konya kültürel hayatına katkı yapacak çok sayıda programı sürekli olarak organize etmemiz gerekiyor. Ramazan ayında dini yayınlar, diğer zamanlarda Konya Kitap Günleri düzenlemek şehirdeki kültürel hareketliliğe çok katkı yapıyor. Bunu sağlamaya çalışıyoruz. Konya Kitap Günlerinde çok sayıda yazar okuyucu ile buluşmuş olacak" dedi.

Kütüphaneler Genel Müdürlüğü ile ön hazırlığını yaptıkları diğer bir çalışmanın da Çocuk Kitapları Fuarı düzenlemek olduğunu belirten Başkan Akyürek, bunu da yıl içinde gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Programları İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yazarlar Birliği Konya Şubesi ile birlikte düzenlediklerini kaydeden Başkan Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi'nde 27 Mart - 9 Nisan arası yapılacak Konya Kitap Günlerine bütün kitapseverleri davet etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı'nın Konya Kitap Günleri kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında sunum yaptı.

Açılış 27 Mart Pazartesi saat 14.00'da

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde 27 Mart Pazartesi günü saat 14.00'da açılışı gerçekleştirilecek ve 14 gün sürecek Konya Kitap Günleri'ne 90 yayınevi, 120 yazar katılacak. Program kapsamında konferans ve imza günü gibi 196 farklı etkinlik düzenlenecek. Konya Kitap Günleri, bu süreçte 09.00-21.00 saatleri arası ziyarete açık kalacak.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT