1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konya SMMMO Muhasebeciler Haftasını kutladı

Konya SMMMO Muhasebeciler Haftasını kutladı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 1-7 Mart Muhasebeciler Haftasını düzenledikleri programla kutladı.

Konya SMMMO Muhasebeciler Haftasını kutladı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 1-7 Mart Muhasebeciler Haftasını düzenledikleri programla kutladı.

Konya SMMMM Odasında düzenlenen programa, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri ve çok sayıda mali müşavir katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, muhasebe mesleğinin ekonomik hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Muhasebeciliğin devlet ile mükellef arasında yılın her günü köprü görevini üstlendiğini belirten Başkan Özselek, "Bunun yanında bir tarafta sürekli değişen mevzuatı takip eden, bir tarafta sürekli artan iş yükü karşılığında çalışan bir mesleği icra ediyoruz. Toplamda 105 bin meslek mensubu ve 17 bin stajyer çalışanımızla büyük bir aileyiz. Bu sebeple en büyük isteğimiz muhasebe haftasının mesleğimizin ve meslektaşlarımızın anlaşılması, verdiği emeklerin karşılığında hak ettiği değeri görmesidir" dedi.

Konya Mali Müşavirler Odası olarak mesleğe hizmet ederek her türlü faaliyete aralıksız devam ettiklerini kaydeden Özselek, "Staja başlama ve mali müşavirlik hazırlık sınavları, yeminli mali müşavirlik sınavlarına hazırlık kursları, Selçuk Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimleri, odamız ve İŞ-KUR birliği kapsamında düzenlediğimiz girişimcilik eğitimleri aralıksız devam ediyor. Her zaman eğitimi ve mesleki gelişimi destekleyen bir tavır sergiledik. Bunun karşılığını da zaman içerisinde alıyoruz" diye konuştu.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk ise ülkenin ekonomik anlamda özel bir dönemden geçtiği günlerde bu toplantıyı yaptıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanının istihdam kampanyasına muhasebeciler odasının desteklerinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Öztürk, "Tüm üyelerden destek almamız defterlerini tuttukları müşterilerini bu konuda daha fazla cesaretlendirmeleri Türkiye için önemli bir süreç, önemli bir karar diye düşünüyoruz. İşsizlikle hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor. Hepimizin bu konuda bir katkısı ve desteği olmalı. Son dönemlerde Türkiye'ye verilmek istenen sıkıntılardan bir tanesi olan işsizlik üzerinden algı yönetiminin bu mücadelede hep beraber karşısında durmalıyız" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Başkanı Tahir Akyürek de Konya üretimine, istihdamına, belediyeciliğine mali müşavirlerin ve muhasebecilerin önemli katkısı olduğunu vurgulayarak, "Mesela belediyeler, yerel yönetimler beyan edilen vergi gelirlerinin yüzde 6'sının kesilmesi ile sonra kendi içinde bir paylaşımla kaynak üretirler ve hayatiyetini devam ettirirler" dedi.

Başkan Akyürek, muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin yorucu ve ince bir iş olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından meslekte 20 yılını dolduran mali müşavirlere plaket takdim edildi.

Konya SMMMO Muhasebeciler Haftasını kutladı

Konya SMMMO Muhasebeciler Haftasını kutladı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.