Konya'da dernek adı altındaki pavyona baskın

Konya'da 'Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği' adı altında faaliyet gösteren pavyona polis baskın yaptı.

Konya'da dernek adı altındaki pavyona baskın

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri merkez Selçuklu İlçesi"nde "Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği" adı altında faaliyet gösteren pavyona dün gece baskın yaptı.

6 KONSOMATRİS GÖZALTINA ALINDI

Çok sayıda polis tarafından yapılan baskında konsomatris olarak çalışan Ukrayna, Gürcistan ve Kırgısiztan vatandaşı 6 kadın gözaltına alındı.

3 POMPALI TÜFEK, 1 TABANCA VE ÇOK SAYIDA MERMİ

Ekiplerin yaptığı aramada çatı katına gizlenmiş 3 pompalı tüfek, 1 ruhsatsız tabanca ile çok sayıda mermi bulundu. Ayrıca işyerinde yapılan Genel Bilgi Taraması (GBT) kontrollerinde çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı.

 

ÇALIŞMA İZİNLERİ BULUNMAYAN KADINLAR SINIR DIŞI EDİLECEK

Çalışma izinleri bulunmayan Ukrayna vatandaşı Suzanna Yikanlieva, Oksana Kibalka, Gürcistan vatandaşı Marina Kiknavelidze kardeşi Katuna Kiknavelidze ile Kırgisiztanlı Aisuluu Gurgubaeva ve Olena Zinkevych sağlık kontrollerinin ardından Göç İdaresi"ne teslim edildi.

Gürcistanlı kadınların kardeş olduğu ve uzun süreden bu yana birlikte çalıştıkları belirtildi. Kadınlar işlemlerinin tamamlanması ardından sınır dışı edilecek. İşyeri sahibi S.E. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡