1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Körfezli oyuncular ikincilikle yuvaya döndüler

Körfezli oyuncular ikincilikle yuvaya döndüler

Körfez Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nun Zonguldak'ta düzenlediği Kulüpler arası Halk Oyunları Grup Şampiyonasında...

Körfezli oyuncular ikincilikle yuvaya döndüler

Körfez Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nun Zonguldak'ta düzenlediği Kulüpler arası Halk Oyunları Grup Şampiyonasında ikinci oldu.

Geçtiğimiz aylarda İzmit'te düzenlenen Halk Oyunları İl Müsabakası'nda "Muş yöresi" oyunuyla Kocaeli birincisi olan Körfez Belediyesi Halk oyunları ekibi, Zonguldak Site Spor Salonu'nda düzenlenen Kulüpler arası Halk Oyunları grup şampiyonasına katılarak Kocaeli'yi ve Körfezi temsil ettiler. Sakarya-Düzce-Bursa-Zonguldak İllerinin de katıldığı yarışmada, Körfez Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Muş Yöresi ve Doğu Anadolu'da meşhur olan dengbejlik ve atışma kültürünü Türkiye'de ilk defa sergilediler. Sahnelenen oyunların ardından Bursa İli Bursa yöresi oyunuyla birinci olurken, Körfez Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Muş Yöresine ait halk oyunuyla ikinciliği 2 puanlık bir farkla göğüsledi.

İller arası ikinci olan Körfez Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ödüllerini Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İkram Kızılca'dan aldılar. Farklı kültürlerin bir araya geldiği yarışmada, Körfez Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nde bulunan oyuncuların aileleri de Zonguldak'a giderek çocuklarını yalnız bırakmadılar. Yarışmada ayrıca tribünlerden destek pankartları da açıldı.

Körfezli oyuncular ikincilikle yuvaya döndüler

Körfezli oyuncular ikincilikle yuvaya döndüler

HABERE YORUM KAT