1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Korkulan oldu! Pekin'de Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm

Korkulan oldu! Pekin'de Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm

22 milyon kişinin yaşadığı Pekin'de Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Pekin Belediyesi Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, 8-15 Ocak tarihleri arasında Vuhan'da olan 50 yaşındaki bir kişiye Pekin'e döndükten sonra 22 Ocak'ta 2019-nCoV teşhisi konduğu belirtildi.

Korkulan oldu! Pekin'de Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm

Pekin Belediyesi Sağlık Komisyonundan açıklama yapıldı. 

Açıklamada, 8-15 Ocak tarihleri arasında Vuhan'da olan 50 yaşındaki bir kişiye Pekin'e döndükten sonra 22 Ocak'ta 2019-nCoV teşhisi konduğu belirtildi.

Hastanın teşhis koyulduğu günden bugüne kadar giderek kötüleştiği, solunum kabiliyetinin zayıfladığı ve tedavilere cevap vermeyerek hayatını kaybettiği ifade edildi.

ÜLKE GENELİNDE CAN KAYBI 82'YE ULAŞTI

Diğer yandan Pekin'de koronavirüsten etkilenen kişi sayısı 80'e ulaştı. Bunların 14'ünün durumunun ciddi olduğu kaydedildi.

Bu arada "Ülke Geneli Yeni Tip Koronavirüs Salgını Anlık Gelişmeler" platformunun verilerine göre, (2019-nVoC) salgını nedeniyle ülke genelinde can kaybı 82'ye, virüsün bulaştığı kişi sayısı da 2 bin 844'e yükseldi.

30 BİN KİŞİ MÜŞAHEDE ALTINDA

Diğer yandan ulusal sağlık komisyonunun verilerine göre, virüsten etkilendiğinden şüphelenilenlerin sayısı 5 bin 794, enfeksiyonun bulaştığı kişilerle temas ettikleri gerekçesiyle müşahede altına alınanların sayısı da 30 bin 453 olarak açıklanmıştı.

Yeni tip koronavirüs ilk olarak 12 Aralık'ta Vuhan'da tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli hastalığın" görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

HABERE YORUM KAT