1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Koronavirüs Bilim Kurulu kritik gündemle bugün toplanacak!

Koronavirüs Bilim Kurulu kritik gündemle bugün toplanacak!

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak, ardındansa Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 19.00'da açıklamalarda bulunacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu kritik gündemle bugün toplanacak!

Koronavirüs salgının kontrol altına alınmasıyla haftada bir kez toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün video konferans yöntemiyle bir kez daha toplanacak. Toplantıda normalleşme süreci ve salgındaki son durum görüşülecek.

TÜRKİYE'DE SALGININ SON DURUMU

Bakanlığın internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, dün 32 bin 325 test yapıldı, 786 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Prof.Dr. Kara,koronavirüs salgının bitişi için tarih ver

Son 24 saatte 22 hasta vefat etti, 974'ü iyileşti. Toplam test sayısı 2 milyon 103 bin 44, vaka sayısı 165 bin 555, vefat sayısı 4 bin 585 olarak kayıtlara geçti. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 633, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 271, iyileşen hasta sayısı 129 bin 921 oldu.

"DAHA İYİ TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, "Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyileşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene, maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur." ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT