1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüs nedeniyle ertelenen askerlik işlemleri başlıyor

Koronavirüs nedeniyle ertelenen askerlik işlemleri başlıyor

Koronavirüsk(Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen askerlik işlemlerinde belirlenen yeni takvime göre 66 bin yükümlü 31 Mayıs tarihinde terhis edilecek,55 bin kişinin celp işlemleri ise 5 Haziran'da başlayacak. Milyonlarca kişinin de merak ettiği bedelli askerlik başvuruları ise 20 Haziran'da alınmaya başlanacak.

Koronavirüs nedeniyle ertelenen askerlik işlemleri başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs sebebi ile ertelenen askerlik işlemleri ile ilgili yeni takvimi açıkladı.

Koronavirüs sebebi ile askerlik işlemlerinde yapılan kısıtlamalar kaldırılıyor. Askerlik görevi bir ay uzatılan ve silah altında bulunan 66 bin yükümlü, 31 Mayıs tarihinde terhis olacak. 53 bin kişi ise 5 Haziran'da celp işlemlerine başlayacak.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bedelli askerlik işlemleri ise 20 Haziran'da yeniden başlayacak.

2020 yılı bedelli askerlik ücreti sene başında 35 bin 54 lira, dövizle askerlik ücreti ise 5 bin 261 euro olarak belirlendi.

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında bu yıl müracaat edecek yükümlülerin, 31 Aralık saat 18.00'e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Fiili askerlik hizmetine başlayanlar ile bakaya, yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerliğe başvuru hakkı bulunmuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT