1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüs Ramazan alışverişini de vurdu! Eminönü çarşısı böyle görüntülendi

Koronavirüs Ramazan alışverişini de vurdu! Eminönü çarşısı böyle görüntülendi

Ramazan ayına girmemizle beraber alışveriş için ilk akla gelen yer olan tarihi Eminönü çarşısı bu yıl bomboş görüntülendi. Ölümcül salgın nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşlara çarşı esnafı kargoyla servis yaptı.

Koronavirüs Ramazan alışverişini de vurdu! Eminönü çarşısı böyle görüntülendi

Her yıl Ramazan ayı alışverişi için büyük rağbet gören Eminönü çarşısı bu yıl koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle boş kaldı. Vatandaşların özellikle Ramazan aylarında akın ettiği ve iğne atsan yere düşmez dediği tarihi Eminönü'nde bu kez öyle olmadı. Mısır Çarşısı da alınan tedbirler kapsamında geçici süreliğine kapatıldı.

ÇARŞILAR BOŞ KALDI

Ramazan alışverişi için Eminönü'ne gelen Cenab Sever, “Geçen sene ile kıyaslarsak eğer bu sene ramazan alışverişi yok gibi bir şey. Devamlı alışveriş yaptığımız esnaflardan alışveriş yapmaya gayret ediyoruz ama çarşının hali malum. Normalde bugün iğne atsan yere düşmez olurdu. İftariyelik alıyorum. Hurma, helva alacağım. Ağızlarda tat kalmadı, çarşıda nasıl kalsın” diye konuştu.

Koronavirüs Ramazan alışverişini de vurdu! Eminönü çarşısı böyle görüntülendi

''VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMEMEK İÇİN KARGOYLA GÖNDERİYORUZ''

Telefon açan müşterilere servis yaptıklarını ifade eden esnaf Hafız Muhammet, “Kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. Uzak yerlere kargoyla gönderiyoruz. İnşallah bu hastalık bittiği zaman müşterilerimize kavuşacağız” dedi.

ESNAF HURMA FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Hurma fiyatlarıyla ilgili bilgi veren esnaf Ahmet Akbulut, “Geçen seneyle dağlar kadar fark var. Geçen sene hastalık yoktu. Tamamen durdu. Tek tük talep oluyor. En yükseğimiz 50 TL, 40 liraya var, 15 liraya var” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT