1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Koronavirüs vakasına giden sağlık ekibine dehşeti yaşattı

Koronavirüs vakasına giden sağlık ekibine dehşeti yaşattı

İstanbul’da koronavirüs belirtileri gösteren hastayı almaya giden ambulans, şüpheli hastanın kim olduğunu öğrenmek isteyen kimliği belirsiz bir şahsın saldırısına uğradı. Şahıs, cevap alamayınca hem ambulansı yumrukladı hem de aracı ile ambulansın önünü keserek camlarını kırdı.

Koronavirüs vakasına giden sağlık ekibine dehşeti yaşattı

Olay, İstanbul’da gece geç saatlerde meydana geldi. Koronavirüs belirtileri gösteren vatandaş için adrese giden ve hastayı alarak hastaneye doğru hareket eden ambulansın önü bir şahıs tarafından kesildi.

Şahıs, otomobilinden inip sağlık ekiplerine, “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsanıza” diye ardı arkasına sorular soran şahsa 112 çalışanları hasta mahremiyeti açısından hastanın bilgilerini vermedi. Bunun üzerine hızını alamayan şahıs önce ambulansı yumruklamaya başladı.

Yaşanılanlar üzerine hastayı alarak olay yerinden hızla uzaklaşan 112 ekibinin önü bir süre sonra aynı şahıs tarafından araç ile tekrar kesildi. Bu kez şahıs eline aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırdı. Hızla olay yerinden kaçan 112 ekibi, en yakın polis merkezine giderek şahıstan şikayetçi oldu. Hasta ise polis karakolunda bir başka ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.

Koronavirüs vakasına giden 112 ekibine dehşeti yaşattı

SOSYAL MEDYA HESABINDA PAYLAŞTI

Yaşanan tüm bu dehşet anlarını ise Yunanistan güvenlik güçlerinin biber gazı sıktığı mülteciler ve çocuklarına müdahale eden ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın "Sevgili Büşra, senin biricik vicdanını, mesleğine ve insana olan saygını Avrupa’nın evrensel dediği hiçbir değerine değişmem. İyi ki varsın" ifadelerini kullandığı sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaşadıkları dehşet verici anları anlatan Durmaz, kendilerine saldıran şahsın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

Öte yandan Büşra Kayalı Durmaz’ı gece saat 03.40’ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Durmaz, "Gece saat 03.40’ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanıdır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

HABERE YORUM KAT