1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs için sürekliortalıkta dolaşan "ABD'mi üretti?" iddiası yerine şimdi de "Koronavirüsü Bill Gates mi üretti?" sorusu dolaşmaya başladı. Bu iddiayı savunanlar ise Bill Gates'in 5 yıl önceki konuşmasını ve Gates ailesinin sahip olduğu vakıf ile koronavirüs arasındaki ilişkiyi örnek gösterdi

Koronavirüs ile ilgili ilginç bir iddia ortalığa atıldı. Dün Microsoft’taki görevlerinden istifa eden dünyanın en zengin adamı Bill Gates’le ilgili bomba bir iddia gündeme geldi. “Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü Bill Gates mi üretti” sorusunu sorduran ise Gates’in 5 yıl önceki konuşması ve sonrasında yaptıkları oldu.

BILL GATES 5 YIL ÖNCE NE DEDİ?

Bill Gates, 5 yıl önceki bir konuşmasında, "Dünyayı tehdit eden ve toplu ölümlere yol açabilecek asıl sorun nükleer savaşlar değil virüslerdir. Salgınlarla mücadeleye yapılan yatırımın silahlara yapılan yatırımın yanında hiçbir şey olması asıl risktir..." diyor.

Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

BILL GATES VE KORONAVİRÜS ARASINDA İLGİNÇ TESADÜF

Bill Gates dün Microsoft’taki tüm görevlerinden ayrıldı! Bundan sonraki yaşamını kendi adını taşıyan vakfın faaliyetlerine adayacağını açıklamıştı! Vakıf, salgınlar, hastalıklar vb. felaketlerin önlenmesi üzerine çalışmalar yürütüyor!

Wuhan'daki 4. evre viroloji laboratuvarının patentinin de Bill ve Melinda Gates vakfına ait olduğu belirtilirken, geçen yıl ortasında virüsten korunma üzerine Çin’de yapılan tatbikata Gates Vakfı’nın da katılmış olmasına dikkat çekiliyor. Gates Vakfı’nın Almanya'da koronavirüse karşı aşı geliştiren ABD Başkanı Donald Trump’ın telif hakları için teklif götürdüğü Curevac firmasına yakın zamanda hissedar oldukları ifade edildi.

Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

GATES ÇİFTİNDEN REKOR BAĞIŞ

Gates çifti son olarak koronavirüs için 100 milyon dolar bağışladıklarını duyurdu. Çift yaklaşık bir hafta önce koronavirüsle savaş için 10 milyon dolar bağış yapmıştı. Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Kurumumuz, ölümcül virüsün teşhisi, karantina süreci, tedavi çalışmaları, riskli insanların korunması ve aşı geliştirilmesi ve salgının kontrol altına alınmasına yardım edecek” denildi.

Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

BILL GATES KİMDİR?

Bill Gates 28 Ekim 1955 tarihinde Seattle-ABD’de dünyaya geldi.

Henüz 12 yaşındayken özel bir okulda informatik (bilişim) kurslarına gitti. Okuldan arkadaşı Paul Allen ile birlikte boş zamanlarını genellikle bilgisayar yazılımları üzerinde çalışarak geçiriyordu.

Oturdukları muhite yakın bir şirketin bilgisayarlarını para ödemeden kullanmak için, iki arkadaş kullanıcılar için yazılım hatalarını arayıp buluyorlardı. Bu şekilde bilgisayar konusunda uzmanlaştılar ve 1972 senesinde ilk şirketlerini kurdular. (Traf-O-Data)

Bu şirket, trafik sayım ve kontrol sistemi için yazılımlar üreterek hemen 20.000 dolarlık satış yapmıştır.

Gates ve Allen, Altair için 1974’te BASIC isminde bir yazılım dili geliştirdi.

Koronavirüsü Bill Gates'mi üretti? İşte ortalığı karıştıran o video!

MITS şirketi, Gates ve Allen’dan pazarlama ruhsatını satın aldı ve kendilerine sistemi geliştirmeleri için sipariş verdi. Bunun üzerine Gates tahsilini bıraktı ve Allen ile birlikte Microsoft şirketini kurdu.

Microsoft’un yazılım alanındaki kesin başarısı, Apple’ın Microsoft’a verdiği sipariş üzerine gerçekleşti. Macintosh için çeşitli uygulama sistemleri (Word, Excel vb.) geliştirdiler.

Gates şirketini 1986’da anonim şirkete çevirdi. Aradan çok geçmeden, sadece kendi %45’lik payının borsa değerinin 1 milyar doların üzerinde olduğu söylendi.

1994 senesinde Melinda Gates ile evlenen Bill Gates’in, isimleri Jennifer Katharine Gates, Rory John Gates ve Phoebe Adel Gates olmak üzere üç evladı vardır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT