1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüsü sıtma ilacıyla tedavi eden doktora tehdit üstüne tehdit!

Koronavirüsü sıtma ilacıyla tedavi eden doktora tehdit üstüne tehdit!

Korokin ilacının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde etkili olduğu sonucuna ulaşan Fransız Profesör Didier Raoult'un çok sayıda ölüm tehdidi aldığı açıklandı.

Koronavirüsü sıtma ilacıyla tedavi eden doktora tehdit üstüne tehdit!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ardından da birçok ülkeye yayılıp dünya genelinde 22 binin üzerinde kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tedavisinde sıtma ilacıyla hastaları tedavi eden Prof. Didier Raoult, tehdit alıyor.

Fransız medyası, Raoult'u tehdit eden kişilere 'kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek' suçlamasıyla soruşturma açıldığını yazdı.

FRANSIZ PROFESÖRE KORKUNÇ TEHDİT

Prof. Raoult'u arayan kimliği belirsiz bir kişinin "Yarın saat 14:00'e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen, olacakları görürsün" sözleriyle tehdit ettiği belirtildi. Bir gün sonra Raoult'a gönderilen mesajlarda ise "klorokin ilacıyla ilgili sözlerinden geri adım atman için 4 saatten az süren var." denildi.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDI

Fransız basını ayrıca koronavirüs hastalarında kullanılması öngörülen klorokin ilacı üzerindeki çalışmalarını sürdüren Prof. Raoult'un kendisine yönelik ölüm tehditleri konusunda soruşturma süreci devam ettiği için açıklama yapmak istemediğini aktardı.

6 GÜNDE VİRÜSTEN KURTULDULAR

Doktor Rault, deneysel tedaviyi kabul eden 24 hastanın yüzde 75'inin 6 gün içerisinde virüsten kurtulduğunu açıklamıştı.

KLOROKİN İLACI NEDİR?

Klorokin, başka kombinasyonlarla beraber kullanılan bir ilaçtır. Ancak bu ilaçta doz dengesi çok önemlidir ve ilacın yan etkileri çok fazladır. Kalıcı retina hasarı ve bazı durumlarda ölüme yol açtığına dair raporlar mevcuttur. Birçok ilaçla beraber kullanımı önerilmemektedir. İlacın, bağışıklık sistemini baskılayıcı bir rolü de bulunmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT