1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüsü yenen hemşire alkışlarla taburcu oldu

Koronavirüsü yenen hemşire alkışlarla taburcu oldu

Konya'da koronavirüse yakalanan hemşire Rıza Genç, 3 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Tedavisinin ardından konuşan Genç,"Burada koronavirüs servisinde çalışırken talihsizlik sonucu hastalığa yakalandık. Bulaşıcı zincirini kırmamız lazım. Bunu da sosyal izolasyonla sağlayabiliriz." dedi.

Koronavirüsü yenen hemşire alkışlarla taburcu oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalanan kişileri tedavi eden sağlık çalışanları da virüse yakalanıyor. Bunlardan biri de Meram Tıp Fakültesi'nde görevli hemşire Rıza Genç oldu. Genç, hastanede koronavirüs tedavisi gören hastalarla ilgilendiği sırada ateş, halsizlik, mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetleri başladı. Virüse yakalandığından şüphelenen Genç, yaptırdığı 'Covid-19' testi pozitif çıkınca o da tedavi altına alındı.

 

Koronavirüsü yenen hemşire alkışlarla taburcu oldu

"BULAŞICI ZİNCİRİNİ KIRMAMIZ LAZIM"

3 gün süren tedavisinin ardından taburcu olan Genç, yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Burada koronavirüs servisinde çalışırken talihsizlik sonucu hastalığa yakalandık. Cumartesi günü ateş, halsizlik, mide bulantısı ve baş ağrısı belirtileri başladı. Pazartesi günü de tahlil oldum ve pozitif çıktı. Sonra tekrar hastaneye geldim ve tedavi altına alındım. 3 gün tedavi gördüm ve taburcu oldum. Meslektaşlarımı da tedavi sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.  Bulaşıcı zincirini kırmamız lazım. Bunu da sosyal izolasyonla sağlayabiliriz. Herkesin evlerinde kalmasını tavsiye ediyorum.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT