1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronayla mücadele eden hemşireye komşusundan suçlayıcı not!

Koronayla mücadele eden hemşireye komşusundan suçlayıcı not!

İngiltere koronvirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olarak salgınla amansız bir mücadele veriyor. Bu süreçte gayretini esirgemeyen bir hemşire aracına bırakılan bir notla şoke oldu. Bir komşusu kendisini dışarı çıktığı için bencillikle suçluyordu.

Koronayla mücadele eden hemşireye komşusundan suçlayıcı not!

Kendisini sivil gören bir komşusu aracına inanılmaz bir not bıraktı. İngiltere'deki bir hemşire kendisine bırakılan notu sosyal medyadan paylaştı, destek mesajları yağdı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerden biri de İngiltere. 7 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği, Başbakan Boris Johnson’ın da mücadele ettiği virüs nedeniyle vatandaşlara evde kalınması çağrıları yapılıyor.

SEN SORUNUN PARÇASISIN

Hastalıkla mücadelede en büyük payın düştüğü sağlık çalışanları ise zaman zaman beklenmedik tepkilerle karşılaşıyor. Norfolk’ta hemşirelik yapan Sam Halms, işe gitmek için aracına yöneldiğinde bir notla karşılaştı. Adını vermeyen bir komşusu tarafından yazılan notu okuyan Halms neye uğradığını şaşırdı.

Halms’i bencillikle suçlayan notta şu ifadeler yazılıydı:

Bencil insana; Seni her gün aracınla seyahat ederken izliyorum. Üzerinde herhangi bir üniforma yok. Demek ki bu gereksiz bir seyahat. Sen sorunun bir parçasısın. Evde kal, ülkemizi ve sağlık sistemimizi koru. Durumunu bildirdim.”

Koronayla mücadele eden hemşireye komşusundan suçlayıcı not!

‘GELİP SORSAN ANLARDIN’

Notu sosyal medyada paylaşan ve duygularını aktaran Halm ise, “Kişisel konuları çok fazla paylaşmam ama umarım bu, bana notu yazan insana ulaşır. Ben sağlık sistemi için çalışıyorum. Her gün yıllardır yaptığım gibi ülkeme destek olmak için işe gidiyorum. Neden bana yaklaşıp ne yaptığımı sormadın? Belki o zaman nereye gittiğimi anlardın. Böyle bir dönemde neden işe gidip gelirken üniforma giyeyim?” ifadelerini kullandı.

Halms’in paylaşımı kısa sürede viral olurken, ‘önyargılı’ komşuya tepki yağdı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT