1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kosovalı Gençler Pendik´te

Kosovalı Gençler Pendik´te

Kosovalı Gençler Pendik´te
           Pendik Belediyesi Kosova Gençlik Konseyi Üyelerini ağılardı.Pendik Belediyesi'nin konuğu olarak beş gün boyunca hem Pendik'i hem İstanbulu tanıma şansı bulan grup Güzelyalı Tesislerinde ağırlandı
          Üniversite öğrencisi ve öğretmenlerinden oluşan 52 kişilik heyet,Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina başkanlığında hem ilçeyi tanımak hem de gençlik projelerine ortak çalışma koşullarını araştırmak üzere pendik'e geldi. Güzelyalı Tesisleri’nde misafir gençlerle buluşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, iki ülke arasındaki tarihi bağlara dikkat çekti. Kosova heyetini Pendik’te görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Şahin, gençlerle ilgili yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina da, Gençlik Konseyi’nin Türkiye’deki örnekleri gibi bir çatı kuruluşu olduğunu belirterek, katılımcıların çoğunun 14-26 yaş arasındaki lise ve üniversite öğrencisi olduğunu belirtti. Kendilerini ağırladığı için  Pendik Belediyesi’ne teşekkür eden Mensur Morina, Kosova’da çıkarılan madenleri simgeleyen bir tabloyu da Başkan Kenan Şahin’e takdim etti.
 
         Beş gün boyunca Pendik Belediyesi tarafından ağırlanan Kosova heyeti,  hem Pendik  hem de İstanbul hakkında bilgi sahibi oldular. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen, tekneyle Boğaz turu da yapan gençler, kentin güzelliğine hayran kaldılar. Ayrıca Güllübağlar Futbol sahasında Pendikli gençlerle futbol maçı da yapan Kosovalı misafirler, kendilerini  misafir eden Pendik Belediyesi’ne  teşekkür ederek Bursa’ya hareket ettiler. Misafir heyet Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Şeker tarafından uğurlandı.  
 
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT