1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS 2020 sınav tarihleri değişti

KPSS 2020 sınav tarihleri değişti

Sınav tarihlerinde yeni bir düzenlemeye gidildi ve KPSS sınav tarihleri değiştirildi. Son gelen açıklamaya göre KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri 6 Eylül'de, Alan Bilgisi 12-13 Eylül'de, ÖABT de 20 Eylül'de, KPSS Önlisans 25 Ekim'de, Ortaöğretim ise 22 Kasım'da yapılacak.

KPSS sınav tarihlerinde değişiklik yapıldı. Gelen son dakika bilgisine göre KPSS Alan Bilgisi sınavının tarihi değişti. KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak.

KPSS SINAV TARİHLERİ NASIL OLDU?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün "Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak." ifadelerini kullandı. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül'de, Dikey Geçiş Sınavı 9 Ağustos'ta uygulanacak..

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri 6 Eylül'de yapılacak.

Alan Bilgisi 12-13 Eylül'de. ÖABT de 20 Eylül'de yapılacak.

KPSS Önlisans 25 Ekim'de, Ortaöğretim ise 22 Kasım'da yapılmasına karar verildi.

KPSS ALAN BİLGİSİ VE YKS ÇAKIŞMIŞTI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında YKS'nin (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) ertelenip ertelenmeyeceği merakla beklenirken YÖK (Yükseköğretim Kurulu) Başkanı Yekta Saraç bu sınavın 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurdu.

Kamu Personeli Seçme sınavı ve yükseköğretim Kurumları sınavları aynı tarihlere denk geliyor. ÖSYM'nin düzenleme yapması bekleniyor.

ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Alan bilgisi sınavları 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu.

Bugün yapılan açıklama ile YKS sınavı ertelenmişti.

YKS'nin yeni tarihi de 25-26 Temmuz olarak açıklandı.

HABERE YORUM KAT