1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı

KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı

KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar, başvurularını saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecekler.

KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı

22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek 2020-KPSS Ortaöğretim sınavının başvuru kılavuzu https://osym.gov.t adresinden erişime açıldı.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVDA ADAYLARDAN HES KODU İSTENECEK

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı

ÖSYM'DEN ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, ''Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır. Ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılmak isteyen adayların KPSS Ortaöğretim sınavına başvuru yapmaları ve sınava katılmaları gerekmektedir.'' denildi.

KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayımlandı

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik Sınav Sonuç Belgesinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgesinin en alt kısmına,  sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT