1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. KPSS sanığı 6 kişiye hapis cezası

KPSS sanığı 6 kişiye hapis cezası

Soruların FETÖ tarafından sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen 2010'daki KPSS'ye ilişkin haklarında dava açılan 6 sanığa, 6 yıl 3'er ay ile 9...

KPSS sanığı 6 kişiye hapis cezası

Soruların FETÖ tarafından sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen 2010'daki KPSS'ye ilişkin haklarında dava açılan 6 sanığa, 6 yıl 3'er ay ile 9 yıl 4 ay 15'er gün arasında değişen hapis cezası verildi.

2010'daki KPSS sorularının FETÖ tarafından sızdırıldığının tespit edilmesi üzerine haklarında dava açılan KPSS sanıklarının yargılanmasına devam ediliyor. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince her bir sanık için ayrı ayrı görülen davalara, sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı. Suçsuz olduklarını savunan sanıklar, FETÖ'ye üye olmadıklarını, sınav sorularını çalmadıklarını öne sürerek beraatlerini talep etti. Cumhuriyet savcısının mütalaasını vermesinin ardından mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

Mahkeme, sanıklar Şenay Mert ve Tuba Yüksel'e "FETÖ'ye üye olmak" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık" suçlarından 9 yıl 4 ay 15'er gün hapis cezası verdi. Mahkeme, diğer sanıklar Mehriban Yıldız, Nebahat Demirtaş, Sevilay Gün ve Şener Karatop'ın ise "FETÖ'ye üye olmak" gerekçesiyle 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT